Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали некогаш сте се молеле на Бога?

+15
Just*a*Girl
Maxxis
~The Vampire~
Александар
Mako
GodForsaken
NIN
Moonchild
HalfGrown_IDIOT
bonte
SteelTemplar
MaX
1MM0rtalis
borisd
Kosta
19 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Butterfly Пон Фед 18 2008, 21:35

Верувам на Господ и се молам, тоа го прават сите верници
Butterfly
Butterfly
One and only

Female
Aries

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : pomegu 4P
Ден на регистрирање : 2007-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by MaX Вто Фед 19 2008, 02:58

Дали во "Комунизмот" вервеше некој во "Господ".НЕ
А зошто не вервеше?

Дека тогаш немале вакви проблеми како што сега имаме.Сите
биле среќни имале пари и нормално со парите немале проблеми.
А сега сме во една обратна средина.Немаме пари и ноормално.
Кога ќе сме гладни "Господе помогними!!!"
Кога некоја девојка не ме сакала "Господе помогними!!!"

То е проблемот секој бара надеж во нешто.Господ е за СЛАБАЦИ.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by 1MM0rtalis Вто Фед 19 2008, 21:58

мах брат те молам не го мешај комунизмот затоа што ние немаме ништо од тоа искусено туку само слушано од татковци баби дедовци иначе нешто да те потсетам,комунизмот падна така?а знаеш ли зошто затоа што беше еднобразен и не ги задоволуваше правата на сите туку на одредени лица тој систем на владеење немој да го користис во вакви примери иако ова е точно дека БИЛО ЗАБРАНЕТО ДА СЕ ВЕРУВА ВИ ГОСПОД а не дека НИКОЈ НЕ ВЕРВЕЛ
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by SteelTemplar Вто Фед 19 2008, 22:07

Just*a*Girl, znachit ti pojma nemash od hristijanstvo i site tie raboti, gjabe vervish vo Gospod a neznajsh koj , mislam stvarno glup ti beshe komentarot. Ednash napishav i ako trebit milijarda pati che napisham deka Isus vikat deka Gospod e nasekade okolu nas sho znachit vo sho i da se opulish to e gospod, jas sum gospod zamene, ti si gospod zatebe... razbirash? To go vikat biblijata i site knigi na drugite veri. Sektashi edni kako ne vi e sram hihihihih

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by MaX Сре Фед 20 2008, 03:07

1MM0rtalis напиша:мах брат те молам не го мешај комунизмот затоа што ние немаме ништо од тоа искусено туку само слушано од татковци баби дедовци иначе нешто да те потсетам,комунизмот падна така?а знаеш ли зошто затоа што беше еднобразен и не ги задоволуваше правата на сите туку на одредени лица тој систем на владеење немој да го користис во вакви примери иако ова е точно дека БИЛО ЗАБРАНЕТО ДА СЕ ВЕРУВА ВИ ГОСПОД а не дека НИКОЈ НЕ ВЕРВЕЛ

Хммм имаш вакви знакчиња на комунизам ("")
И не е точно то дека им било забрането затоа што никогаш немало комунизам само
бев ИРОНИЧЕН.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Just*a*Girl Сре Фед 20 2008, 13:15

SteelTemplar напиша:Just*a*Girl, znachit ti pojma nemash od hristijanstvo i site tie raboti, gjabe vervish vo Gospod a neznajsh koj , mislam stvarno glup ti beshe komentarot. Ednash napishav i ako trebit milijarda pati che napisham deka Isus vikat deka Gospod e nasekade okolu nas sho znachit vo sho i da se opulish to e gospod, jas sum gospod zamene, ti si gospod zatebe... razbirash? To go vikat biblijata i site knigi na drugite veri. Sektashi edni kako ne vi e sram hihihihih

Добро де,можи ти па имаш поќе појма....А ти шо сакаш пиши,давај ми безвезни реплики на моите коментари,нема да го смениш моето мислење,а се надевам дека немаш ни таква намера....можи сум уште мала за да сватам некои работи...ама зато од повозрасните очекувам некои објаснувања....дека џабе вервам во Господ,грешка си....а ако мислиш дека моите коментари се глупи,едноставно не ги читај и воздржи се од вакви реплики....џабе ја трупаме темата со непотребни постови...Поздрав!
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by borisd Сре Фед 20 2008, 21:22

Јас би ти препорачал да ја прочиташ Библијата и да се пронајдиш во неа, ама не премногу Very Happy и да не слушаш други, зашо некои луге перат мозок. Најдобро е да си имаш твое мислење!
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Just*a*Girl Сре Фед 20 2008, 21:28

borisd напиша:Јас би ти препорачал да ја прочиташ Библијата и да се пронајдиш во неа, ама не премногу Very Happy и да не слушаш други, зашо некои луге перат мозок. Најдобро е да си имаш твое мислење!

Можеби ќе го прифатам твојот совет за да ја прочитам Библијата,да се пронајдам во неа и секако,да ја сватам суштината на она што е напишано...Фала за советот,а за то да си имам свое мислење....си имам,а тие што мислат дека ќе го променат,се лажат :laugh:
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by PsyTrip Саб Фед 23 2008, 01:45

Butterfly напиша:Верувам на Господ и се молам, тоа го прават сите верници

I jas taka mislam...i veruvam vo gospod i mn pati se iam pomoleno
PsyTrip
PsyTrip
Професор
Професор

Male
Virgo

Треснал Глупости : 347
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Ден на регистрирање : 2007-05-27

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by SteelTemplar Нед Jул 27 2008, 23:46

Just*a*Girl напиша:
borisd напиша:Јас би ти препорачал да ја прочиташ Библијата и да се пронајдиш во неа, ама не премногу Very Happy и да не слушаш други, зашо некои луге перат мозок. Најдобро е да си имаш твое мислење!

Можеби ќе го прифатам твојот совет за да ја прочитам Библијата,да се пронајдам во неа и секако,да ја сватам суштината на она што е напишано...Фала за советот,а за то да си имам свое мислење....си имам,а тие што мислат дека ќе го променат,се лажат :laugh:

Тие шо сакет да го променет Христијанството ти идет на врата, секој "понеделник", така да за да не ти го променет и твоето мислење млада госпоѓице, прифати го советот од Борис и не само Библијата, и Куранот и сите верски свети книги прочитај ги.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by kate Вто Сеп 16 2008, 14:51

1MM0rtalis напиша:zivotot e onakov kakov sto sam ce si go napravis,so mali isklucoci kade sto covecka raka ne moze da meni nisto
da taka e vistina,te priznavam :bravo1:
kate
kate
Доцент
Доцент

Female
Sagittarius

Треснал Глупости : 148
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Вратете се на почетокот Go down

Дали некогаш сте се молеле на Бога? - Page 3 Empty Re: Дали некогаш сте се молеле на Бога?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот