Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Вицови

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by bonte on Пон Апр 07 2008, 04:01

Трпе легнал на паркиралиште и спие. Дошол полицаецот, го буди и му вели:
- Разбуди се, Трпе! Не си ти кола!
- Па, не си ни ти пајак - одговара Трпе.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Учителот им вели на учениците:
- Деца, знаете дека ништо не е невозможно. Се може да се направи ако се сака.
Игорче: Добро учителе, ајде тогаш да ве видам истискајте ја целата паста за заби од тубата, па вратете ја назад.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Малиот Трпе играјќи си во дворот се најал цемент и песок.
Мајка му цела успаничена отишла на доктор.
- Леле докторе помагај!
- Е шо да помагам, само вода не му давај!
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Вицови - Page 6 Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Vase on Пет Апр 18 2008, 19:02

Некој човек го фатиле човекојадци и му рекле:
-Ако фрлиш од 1 до 5 ке те јадеме!
Овој рекол:
- А може јас да прашам нешто?
- Може.
- Ако фрлам 6-ка?
- Ќе вртиш пак!!! :laugh:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
Vase
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Amused
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Kosta on Саб Апр 19 2008, 22:50

Во парк на клупа седат студент, пензионер и филозоф. Покрај нив поминува една раскошна девојка.
Студентот прокоментирал:
- Уф, како би ја... само немам каде.
Пензионерот:
- Јас имам каде, ама немам со што!
На крајот филозофот:
- Јас имам и каде и со што, ама зошто би го направил тоа?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Вицови - Page 6 Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by SteelTemplar on Нед Апр 20 2008, 03:07

Мамо, мамо... ми порасна трета цицка. -Ме болит куров

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Вицови - Page 6 Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by bonte on Нед Апр 20 2008, 03:24

SteelTemplar напиша:Мамо, мамо... ми порасна трета цицка. -Ме болит куров

Хирошима SmileSmileSmile :thumbup1: :thumbup1: :thumbup1:
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Вицови - Page 6 Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by MaX on Сре Мај 14 2008, 02:18

Оди плавуша во пекара и прашува-какви печива имате.
Пекорот и вика само момент.
И плавушата му вика-епа дајми два моменти и еден јогурт.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Вицови - Page 6 Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by hello on Пет Јун 20 2008, 13:40

si bila edna princeza i si ziveela pozadi 7 planini, 7 ridovi, 7 dolini, 7 morinja, 7 ezera, 7 reki, 7 okeani, preku 7 kuki, vo 7 dimenzii, vo 7 svetovi, pokraj 7 pecurki, blizu 7 nokni klubovi, pod 7 drva(daboj), niz 7 pesteri, na 7 cekori, vo 7 palati, so 7 princovi, vo 7 plakari, pozadi 7 porti, 7 vrati, 7 pendzeri, i resila eden 7 den da izleze i rekla "U PICKU MATER KADE ZIVEAM"

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Vase on Нед Јун 22 2008, 13:01

Како се разликува машки од женски еж???

Машкиот има една боцка повеќе :laugh:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
Vase
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Amused
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Пон Јун 23 2008, 04:35

Vase напиша:Како се разликува машки од женски еж???

Машкиот има една боцка повеќе :laugh:
:laugh: :laugh: :laugh:

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Пет Јун 27 2008, 07:50

-Верувате во љубов? - некој ја прашал позната писателка.
-Верував се додека не се омажив - одговорила таа.
-А сега?
-Сега верувам како во Господ: ми рекле дека постои, но никогаш не сум го видела!

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Пет Јун 27 2008, 07:51

Се оженил Мујо, и прва брачна ноќ. Кога што да види, Фата веќе била еб... порано.
Размислува што ќе прави, затоа што треба сабајлето да го покаже чаршафот со што ќе докаже дека ја завршил работата. Ако не, ќе пукне брука во селото.
И сабајлето станал да побара малку црвена боја, ама нашол само жолта боја. Го измачкал чаршафот и го покажал така.
Кога почнале да го прашуваат што е тоа, тој со гордост им одговорил:
- 'Кога Мујо пробива тогаш и жолчката пука.'

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Чет Jул 10 2008, 07:16

Учителката во школо видела неколку деца како прават фаци додека си играат, па ги предупредува:
- Деца, кога бевме мали нас не учеа дека кој прави грди фаци ќе остане таков кога ќе порасне.
На тоа Кирче коментира:
- Па добро, барем не може да се жалите дека не ве предупредиле.

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Чет Jул 10 2008, 07:18

- Зошто трчаш по мене - му вели русокосата на некој дечко.
- Епа сега, откако се сврте и јас се прашувам.
:ljolj: :ljolj: :ljolj:

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Александар on Пон Aвг 25 2008, 22:21

Решиле да се такмичат грчиштата, русите и нашите кој има најјак алкохолен пијалак.
прво ето оди хеласот и пие узо,
го прашуваат "Колку стола гледаш?"
тој одговара"2(dva)два"
после иде русинот со домашна вотка, се напил ш'о се напил и
го прашуваат "истото што и на гркот
тој вика " десет "
и на крај нашиот со домашно ракивче
го прашуваат "Колку стола гледаш?"
тој им вика " ВО КОЈ РЕД "
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
некое племе во африка фатило преживеани од серијата ЛОСТ, само 3ца
фатиле 1американец,1русин, и еден македонец(хехе)
и решиле да прават чорба од нив, но ќе им дадат шанса да се спасат само под 1 услов
да го убијат орелот што им ги краде стадата на племињата,
- и ето прв настапвит американецот(како и секогаш лол)
-си почнува да мести американски томахаФки но го промашил на орелот,(пааап)
-ииии чорба од американецот (се знаеше виетнам)
- после иде русинот и си мести каќуши
-ете го орелот и ништо и од русинот гулаш напрајле(лут гулаш да нереча)
- и на крај македонецот видел не американецот со томахавки, русинот со каќуша
-и не успеале ни да го погодат, со што ќе го среди тој на орелот, па си рекол дај да
-се напијам јас пред да ме направат чорба и си нарачал ракија, се напрајл сместа
-и кога орелот се појавил македонецот чифтето враце и со тетеравење го погодил орелот
тогаш племево го прашува "Абе како успеа да го погодиш на орелот, амер. и рус. со
најсовремени оружја неможеа да го погодет ти со чифте го скина...?"
па македонецот им одговара "абе види сега, од 100 орли 1 да непогодиш па срамота е."
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Вицови - Page 6 In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Вто Сеп 02 2008, 06:11

Разговараат двајца директори и едниот го прашува другиот:
-Како ја замислувате идеалната секретарка?
-Да е стара 20 години и да има 30 години работно искуство - рекол вториот!

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Вто Сеп 02 2008, 06:21

Се качил Црногорец во полн автобус. На првата станица возачот и викнал на патниците:
- Ајде ќе ве молам сите, одете малку поназад, да влезат други луѓе!
Се помрднале сите, па и Црногорецот мрзоволно. На следната станица повторно возачот:
- Ајде уште малку назад, да има место за сите!
На тоа Црногорецот дофрла:
- Добро бе мајсторе, ја ти платив да се возам, а не пешки да одам!

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Вто Сеп 02 2008, 06:22

Сретнал некој петел мало пиле како пуши на улица, па му вика:
- Што правиш бе мангуп. Ќе те кажам на татко ти и мајка ти ако веднаш не престанеш да пушиш.
- Што ми е мене гајле, бе. Јас сум од инкубатор.

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Сеп 02 2008, 16:02

Се исповеда Трпе кај поп.
- Прости ми попе, излегов во кафиќ, запознав една 18-годишна девојка и ја изневерив жена ми.
- А во кој кафиќ беше?
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Вицови - Page 6 Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Сеп 02 2008, 16:05

Мујо и Фата, 20 години во брак, се сексаат секоја вечер. Ама, Мујо инстистира тоа да го прават во комплетна темница. Една вечер, среде сексот, по грешка се запалило светло и Фата гледа дека Мујо го прави тоа со вибратор!
- Па дали си ти нормален? Од кога ова го правиш свињо една, има се да ми објасниш!
- Ма, лесно ќе ти објаснам јас за вибраторот него ти мене објасни ми ги децата!

:laugh:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Вицови - Page 6 Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by ~The Vampire~ on Вто Сеп 02 2008, 16:14

Девојката го прашува дечкото:

- Зошто имаш толку големи очи?
- Затоа што сум плачел многу како мал.
- Па добро бе, што не си мочал повеќе?
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Вицови - Page 6 Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by ~The Vampire~ on Саб Сеп 06 2008, 00:43

Трпе ја натегнал Трпана, и страсно ја работи, а Трпана вреска
- Боди, Трпе, боди!!!!
- -Бодам Трпано, бодам!!!!!
- Боди, Трпе, боди!!!!!!
- Бодам Трпано, бодам!!!!
- _Абе, соблечи ми го бодито, кретену еден!
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Вицови - Page 6 Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by ~The Vampire~ on Саб Сеп 06 2008, 01:03

Жена му на Трпе му вика: Се сеќаваш лани кога зеде 5 дена одмор и отиде по риба?
- Да, и зошто ми го кажуваш ова?
- Епа се јави рибата и кажа да си го земеш детето!

:pos:
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Вицови - Page 6 Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by jelena on Саб Сеп 06 2008, 06:50

Самозадоволување: ЕДИНСТВЕН НАЧИН СРЕЌАТА ДА СЕ ЗЕМЕ ВО СВОИ РАЦЕ!!!!!! :ljolj: :ljolj: :ljolj:

_________________
Вицови - Page 6 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Вицови - Page 6 Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Kosta on Вто Сеп 09 2008, 02:23

Неколку хаику вица : :laugh:


Си биле две мрафки и си оделе по улица,
ко одеднаш на едната и паднала цигла на глаа,
а другата се викала Оливера...

===========================================

Прашање: Што прави црнец, пред него компјутер со уклучен Total Commander, и нон-стоп притиска F6; Enter; F6; Enter; F6; Enter...

Одговор: Си пее "I like to move it, move it..."

===========================================

Тројца истражувачи стигнале до голема шума во северна Америка, и си викаат не би
било лошо да и дадеме име на шумава низ која пешачиме со саати. И се договориле
секој да каже по некоја буква, па ќе направат име од тоа.
Првиот рекол: К.
Вториот рекол: Н.
Таман третиот сакал да отвори уста, излегла мечка и ги изела сите тројца.
После некое време дошол некој друг батка и ја крстил земјата по тетка му.

===========================================

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Вицови - Page 6 Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Чет Окт 16 2008, 03:53

Прочитав во оглас!!
ново,ново!!чудо!!
Мексикански производ кој 100% спречува ќелавост,само 50$!
Јас им праќам 50$ а тие мене сомбреро!! :pos: :pos: :pos:
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Вицови - Page 6 Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вицови - Page 6 Empty Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот