Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Вицови

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Вицови

Пишување by MaX on Чет Окт 11 2007, 01:47

Sedat dvajca pijanici na sank i edniot mu vika na drugiot.
-Abe gledam prazna ti e casata dane sakas uste edna??
I drugiov mu odgovara-ti budala si be!! Sto ke mi se dve prazni casi.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by 1MM0rtalis on Пет Окт 12 2007, 00:57

Се шетаат двајца пријатели, и едниот му вика на другиот:
- Имам една тажна вест да ти кажам.
- Еј немој не ми кажувај ништо не сум расположен.
- Уствари јас имам да ти кажам две тажни вести.
- Е добро де, ајде кажи ги.
- Жена ти, ни се дупи со комшијата!
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by bonte on Нед Окт 21 2007, 22:50

sedat dve kravi na granka i pijat kafe.
gledaat kaj so leta masina za perejne i
ednata i vika na drugata svasta. Laughing
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Bagi on Чет Ное 08 2007, 10:50

Го учел Трпе син му како треба да мочка.
-Тоа е многу лесно, сега ќе ти објаснам:
1- ќе го откопчаш шлицот
2- го вадиш надвор
3- ја повлекуваш кожичката
4- мочкаш
5- го тресеш
6- ја враќаш кожичката
7- го враќаш внатре
8- го закопчуваш шлицот...
- Ајде сега да пробаш.
Тогаш малиот Трпе среќен:
- 1, 2, 3, 6, 3, 6, 3, 6, 3...
avatar
Bagi
Студент
Студент

Female
Aries

Расположение :
Треснал Глупости : 52
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-10-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Bagi on Чет Ное 08 2007, 10:53

Мамо, мамо, на Трпе татко му, му купил риба! Ќе ми купиш и мене?
- Не бе синко, што ќе ти е! Ти имаш рак


Што прави глувонемо детенце без 3 прста
-ДткаМамо, мамо мозе да си играм со дедо?
- Може, ама после пак да го закопаш.
avatar
Bagi
Студент
Студент

Female
Aries

Расположение :
Треснал Глупости : 52
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-10-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Kosta on Чет Ное 08 2007, 19:57

Bagi напиша:Мамо, мамо, на Трпе татко му, му купил риба! Ќе ми купиш и мене?
- Не бе синко, што ќе ти е! Ти имаш рак


Што прави глувонемо детенце без 3 прста
-ДткаМамо, мамо мозе да си играм со дедо?
- Може, ама после пак да го закопаш.

лол ама се крвави вицовиве :pocit:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by MaX on Пет Ное 09 2007, 04:10

Bagi-RESPECT Very Happy
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by borisd on Вто Ное 13 2007, 21:47

Што значи кога господ ти подава џоинт?
Дал ти Бог добро!
А кога ти му подаваш на Господ?
Боже сачувај!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by 1MM0rtalis on Сре Ное 14 2007, 03:51

Жената му вели на мажот:
- Леле колку сум среќна што се врати!
- Што така?
- Па, на радио рекоа дека некој пијан идиот се удавил во реката.
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by MaX on Сре Ное 14 2007, 16:05

Најнов виц за вујко Чак(Чак Норис)

Чак Норис може да го задави Безглавиот Јавач Very Happy:D
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Kosta on Сре Ное 14 2007, 16:07

Чак Норис ја знае последната децимала на Пи. :ljolj: :ljolj:

Кога дели Чак Норис нема остаток :ljolj: :ljolj:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by MaX on Нед Ное 18 2007, 17:29

Чак Норис кога пошол на натпревар за тепање не го примиле. Му рекле забранато е за професионалци.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 04:58

Bagi напиша:Мамо, мамо, на Трпе татко му, му купил риба! Ќе ми купиш и мене?
- Не бе синко, што ќе ти е! Ти имаш рак


Што прави глувонемо детенце без 3 прста
-ДткаМамо, мамо мозе да си играм со дедо?
- Може, ама после пак да го закопаш.

РЕСПЕКАТ
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:00

Си биле две шишиња. Едното се скршило а другото пукнало од смеење.
king
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:02

Си биле глув и неписмен.
Глувиот му рекол на неписмениот Колку се 2+1.
Неписмениот: Пет!
Глувиот: Пот к*р ми се скри!
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:12

Си биле двајца другари и се сретнуваат негде и едниот му вика на другиот:-Кај си бе, море?А другиот му врака:-Еве сум бе океан!
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:15

Отишол Цветко на часови по падобранство. Скока Цветко од авион, ја
тегне рачката, а падобранов не се отвара, и плеснува на земја....
- Ебате падобранот ебате, очи ќе си истерам !!!
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:21

Како плавуша пали автомобил?
- Скока на хаубата и почнува со стриптиз.
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:31

Извештај на радио:
„Хеликоптер на НАТО во кој се наоѓале
двајца патници се сруши на гробиштата во Бутел. Спасувачките екипи кои
работат на теренот досега ги извадија телата на 850 починати“
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:34

Како се вика шиптар во вселена?
- Spaceship!
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:34

Го земал Мујо детето и го држи над лонец со врела вода, и чита:
- "Ако детето не ви го пие млекото, подгрејте го".
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 15:35

Влегува некој грда жена со две деца во продавница.
-Продавачот прашува:"Близнаци се децава?"
-Жената одговара: "Не се, тој има 9 а таа има 7. Зошто? Толку ли слични ви се видоа?"
-Продавачот: "Не ми се ич слични само не можам да поверувам дека се имаш ебено два пати!"
:nisa:
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by bonte on Чет Ное 29 2007, 00:44

Bleguva Maja doma i i vika na majkai.
mamo denes ucevme da broime site broea do 5 jas do 10.
Majkata-Toa e zatoa sto si plavisa.
utredenta maja povtorno vleguva i i vika na majki
mamo denes ja ucevme azbukata site ja naucia do "I"
a jas ja nauciv do "M"
Majkata-Toa e zatoa sto si plavisa.
utredenta vleguva maja i i vika na majki :
mamo zosto site devojcina se so ramni gradi a jas imam
gradnik br.48?toa e zatoa sto sum plavusa neli?
MAJKATA ne toa e zatoa sto ti imas 25 godini
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by fiko-mk on Чет Ное 29 2007, 04:53

Супермен поставил натпис:
-Бетмен е п**ер,а наредниот ден нашол натпис:
-Супермен е Кларк Кент..
avatar
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Jimmy on Чет Ное 29 2007, 15:30

fiko-mk напиша:Супермен поставил натпис:
-Бетмен е п**ер,а наредниот ден нашол натпис:
-Супермен е Кларк Кент..

:good: lol!
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот