Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Самодоверба

Go down

Самодоверба Empty Самодоверба

Пишување by Just*a*Girl Пон Фед 25 2008, 13:26

Самодовербата е еден од поважните фактори за карактерот на една личност,за нејзиното развивање во самостојна,комплетна,зрела особа..а се стекнува преку животни искуства..
Колку ќе имаме самодоверба најмногу зависи од грижата на родителите и семејството во нашите најрани години.
Вие имате самодоверба? Се прифаќате себеси поради сторени грешки ? Прифаќате нови предизвици ?
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by MaX Пон Фед 25 2008, 14:01

Па имав проблеми со самодовербата ама како што пишува Just*a*Girl
преку животни искуства ја стекнав самодовербата.
Прифаќам грешки и не се плашам од нови предизвици какви и да се.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Самодоверба Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by Kosta Вто Мар 04 2008, 19:44

Дали имам самодоверба, незнам, мислам дека имам Wink
Иначе, сакав да кашам дека мора да си се прифаќаме на своите грешки зашто од грешки се учи, но да не се катастрофални. А најтешко прашање ми е дали би прифатил нови предизвици. Најчето и од нив се прават грешки. Сепак треба да се има храброст и да се прифатат новите предизвици, зашто ако не ризикуваш нема ни да добиеш.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Самодоверба Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by HalfGrown_IDIOT Вто Мар 04 2008, 19:54

Да имам потполна самодоверба,за се што правам во животов не жалам зочто ништо не е џабе!Предизвик ми е секој чекор кој ке го направам!
Не се плашам од никој и ништо :0531:
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Самодоверба Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty па незнам

Пишување by VUK Нед Јун 15 2008, 02:54

Немам некоја преголема самодоверба ама мислам и дека не ми е потребна затоа што животот не ми донел уште такви ситуации кај што би требало да ја имам за да ми зависи нешто од неа и од тоа дали ја имам или не. Луѓето во главно приметуваат ако си квалитетен како личност и ти помагаат да ја изградиш па дурои и ја немаш да нема ни с од самодоверба кај тебе не е тоа најбитното битното е да се сакаш сам себе и да си ги прифаќаш грешките на нив се учи. Толку.
VUK
VUK
Почетник
Почетник

Male
Sagittarius

Треснал Глупости : 2
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Skopje
Ден на регистрирање : 2008-06-15

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by Ivana :D Сре Aвг 26 2009, 05:24

stvarno ne svakam zosto site luge samodoverbata ja gledaat samo deka zavisi od toa kolku se uspesni vo zivotot ili pak kako se odgledani od nivnite roditeli. da se soglasuvam so tie mislenja toa e tocno no ne mozam d arazberam zosto nikoj ne ja spomnuva ljubovta koja e isto taka vazen faktor vo zivotot na eden covek. jlubovta kon sprotivnite partneri e edna mnogu golema pricina koja moze da pridonese da se zgolemi taa samodoverba ili vo sprotivnost celosno da se unisti.

Ivana :D
Почетник
Почетник

Female
Aquarius

Треснал Глупости : 1
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : bitola
Ден на регистрирање : 2009-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by Александар Сре Сеп 09 2009, 08:11

самодоверба Razz па тоа ти е кога превртуваш палачинка и не ти е страв или грижа дали ќе ти падне на подот...

или на нашки кажа но ...не ти е страф или гајле ак ти паднит наземи... хахахах
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Самодоверба In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by ClowN Нед Окт 18 2009, 14:41

Секако, успехот не е единствената причина за нашата самодоверба, но низата неуспеси може да ја разнишаат. Да се има доверба во себеси не значи дека нема да се плашиме од следниот чекор, нормално е некогаш да се појави страв пред да сториме нешто за нас, но тој страв или трема некогаш е и во ред да ги испитаме од каде се јавуваат, кој е тој интроект во главата што не спречува и не разнишува пред да направиме уште една стапка. И најсамоуверените се плашат, но не се откажуваат Smile
ClowN
ClowN
Почетник
Почетник

Female
Scorpio

Расположение : Самодоверба Angelic
Треснал Глупости : 3
Поени : 3
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Dreams
Ден на регистрирање : 2009-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by Nutela Пет Aвг 20 2010, 01:07

Самодовербата доаѓа со годините. Колку повеќе созреваш толку пореално ги сфаќаш нештата, а со тоа и себеси. Самодовербата е столб на карактерот според мене и многу битен фактор во животот на човекот од кој зависи неговиот понатамошен успех или неуспех.

Nutela
Почетник
Почетник

Female
Cancer

Треснал Глупости : 3
Поени : 3
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2010-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by GBL Чет Мај 04 2017, 23:03

Ве повикувам сите членови стари на Најфорумче да преминете на новиот форум Кафе Муабети.
Да се дружиме заедно како во старите денови кои ги поминавме на Најфорумче.
Се одлучивме да отвориме нов Форум позабавен и подобро дизајниран со цел да се оладиме од фејсбукот и сите останати социјални мрежи.

Повелете и зачленете се на https://www.kafemuabeti.club
Ве очекуваме!

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Самодоверба Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Самодоверба Empty Re: Самодоверба

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот