Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првата Македонска игра

Go down

Првата Македонска игра Empty Првата Македонска игра

Пишување by Jimmy Вто Дек 18 2007, 15:42

The Rise of Macedonia, тоа е името на првата македонска игра. Авторот на играта е Васко Башоски од Струга, дипломиран студент на Факултетот за Информатика и Компјутерска Техника во Битола. Како матурант требало да изработи семинарска работа по предметот информатика, но тој се решил да направи некој поголем потег, кој би значел револуција и почеток на изработката на turn based стратегии со надеж за афирмација на истите и афирмација на нашата земја Македонија. Играта е еден вид на turn based стратегија, како да се освои Античкиот свет и истиот да се обедини. Сега Васко работи на продолжение на играта кое како што вели тој ќе биди многу подобро од првиот дел и ќе има 3D и web издание. .
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by _EAX Вто Дек 18 2007, 17:18

bravo za deckoto , treba sto poveke da ima vakvi luge

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 110
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by Vase Вто Дек 18 2007, 17:44

А да ни дадеше линк да видевме нешто....
Vase
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение : Првата Македонска игра Amused
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by Kosta Вто Дек 18 2007, 20:09

Jimmy браво за темава,
Браво и за Васко. Играва незнам дали ја има на линк Vase, ако го најдам Васко ќе праам муабет да ми ја даде и да ја стаиме на форум да си поиграме малце Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Првата Македонска игра Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by MaX Сре Дек 19 2007, 12:26

Васко е БОГ.Алал да му е на човекот.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Првата Македонска игра Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by Maxxis Саб Фед 02 2008, 01:59

И ја најдовте ли играта ?
Maxxis
Maxxis
Асистент
Асистент

Male
Pisces

Расположение : Првата Македонска игра Devilish
Треснал Глупости : 70
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Underground
Ден на регистрирање : 2007-07-25

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Зато мене ушите ми црвенеле ....

Пишување by Sarisofori Вто Aвг 12 2008, 15:01

сега ќе ви дада линк
www.theriseofmacedonia.com


Последната промена е направена од Sarisofori на Вто Мар 19 2013, 22:15. Мислењето е променето 1 пати
Sarisofori
Sarisofori
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 6
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by Александар Сре Aвг 13 2008, 21:42

Sarisofori напиша:Фала ви на фалбите сега ќе ви дада линк за да ја земите
http://www.najdivreme.com/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,72/Itemid,108/

поздрав

ili e do mene ili neznam, celo vreme idam do indija i da soberam skor za vojska pa mi vika umre od prirodna smrt ffs, dajte nekoja strategija zaso ova nema smisla veke
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Првата Македонска игра In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by borisd Чет Aвг 14 2008, 07:04

Браааат демек ти си Александар Македонски и зато умираш ти теквит?
Значит не е до тебе
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Првата Македонска игра Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty линкови ..

Пишување by Sarisofori Чет Aвг 14 2008, 13:12

http://www.forum.kajgana.com/showthread.php?p=1153216

тука ќе најдете некои интересни податоци,
btw при влез на играта има една страница Инструкции (иако не целосно завршена ..)
на клик на сонцето суштината на играта ја пишува
Sarisofori
Sarisofori
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 6
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by Александар Чет Aвг 14 2008, 20:05

aha I C
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Првата Македонска игра In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by Sarisofori Вто Мар 19 2013, 22:12

Sarisofori
Sarisofori
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 6
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by GBL Чет Мај 04 2017, 23:03

Ве повикувам сите членови стари на Најфорумче да преминете на новиот форум Кафе Муабети.
Да се дружиме заедно како во старите денови кои ги поминавме на Најфорумче.
Се одлучивме да отвориме нов Форум позабавен и подобро дизајниран со цел да се оладиме од фејсбукот и сите останати социјални мрежи.

Повелете и зачленете се на https://www.kafemuabeti.club
Ве очекуваме!

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Првата Македонска игра Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Првата Македонска игра Empty Re: Првата Македонска игра

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот