Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makedonija RPG - Прв македонски RolePlay сервер!

Go down

Makedonija RPG - Прв македонски RolePlay сервер! Empty Makedonija RPG - Прв македонски RolePlay сервер!

Пишување by GBL Чет Сеп 02 2010, 15:39

Излезе Најдобриот Македонски / Англиски GTA Сервер За Интернет Преку Клиентот SAMP.


Makedonija RPG - Прв македонски RolePlay сервер! GTA-San-Andreas-Multiplayer


Најдобриот Македонски RPG Server "Makedonija RPG".
Докулку сакате да влезете :

(1). Мора да имате GTA Sanandreas
(2).Потоа да симнете http://sa-mp.serverffs.com/samp_download.php
(3). Откако ке го инсталирате клиентот пуштете го и кликнете на Servers
па Add Server и пишете 89.188.29.155:7777
(4).Потоа ке го имате серверот во листата и ке кликнете на него на десен клик од маусот и ке кликнете Connect..

Играјте и забавувајте се во новиот Македонски Сервер За GTA ...
За повеке помош контактирајте не на главниот форум на серверот wWw.Makedonija-RPG.Com ..

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Makedonija RPG - Прв македонски RolePlay сервер! Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот