Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Темниот витез: E V12 coupe

Go down

Темниот витез: E V12 coupe Empty Темниот витез: E V12 coupe

Пишување by GBL Сре Мар 10 2010, 17:00

Може ли еден доработен автомобил да вреди како 13 од неговите недоработени изведби? Во Brabus сметаат дека нивните пресметки не се погрешни. Запознајте го супер купето E V12.

Темниот витез: E V12 coupe Brab-455-1

Генијалците од Ботроп се познати по своите екстремни доработки на автомобилите со трокрака ѕвезда, а ни нивниот последен модел кој дебитираше на женевскиот автосалон не отстапува од проверената формула. Ова е Mercedes E V12.

Под хаубата се наоѓа битурбо 6,3-литарски мотор V12 со 800 коњски сили и повеќе од 1.420 Nm завтрувачки момент, електронски лимитиран на 1.100 Nm. Станува збор за темелно унапредена 5,5-литарска единица која Mercedes ја користи кај моделите со ознака 600.

Темниот витез: E V12 coupe Brab-455-2

За сиот овoј завртувачки момент да се пренесе на подлогата се грижи автоматскиот менувач со пет степени кој силата ја пренасочува на задната осовина и диференцијалот со ограничено пролизгување.

Спринтот до стотка трае само 3,7 секунди, а брзината исто така е ограничена на 350 km/h, додека без лимитаторот купето Е v12 според тврдењето од Brabus може да забрза за дополнителни 20 километри на час.

Темниот витез: E V12 coupe Brab-455-3

Пред да тркнете до Brabus да си набавите еден од вкупно 10-те вакви автомобили, знаеме дека ве интересира и нешто друго. Цена? 498.000 евра, без данок и останатите давачки. На здравје возење Smile

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Темниот витез: E V12 coupe Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Темниот витез: E V12 coupe Empty Re: Темниот витез: E V12 coupe

Пишување by ace Саб Мар 13 2010, 04:43

WoW No CommenT... Idam da go Kupam =)))

ace
Почетник
Почетник

Male
Cancer

Расположение : Темниот витез: E V12 coupe Happy
Треснал Глупости : 2
Поени : 2
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : doma
Ден на регистрирање : 2010-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Темниот витез: E V12 coupe Empty Re: Темниот витез: E V12 coupe

Пишување by GBL Саб Мар 13 2010, 11:14

ace напиша:WoW No CommenT... Idam da go Kupam =)))
ahaha idi kupi go Smile))

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Темниот витез: E V12 coupe Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Темниот витез: E V12 coupe Empty Re: Темниот витез: E V12 coupe

Пишување by Dejana Пон Мар 15 2010, 00:03

GBL напиша:
ace напиша:WoW No CommenT... Idam da go Kupam =)))
ahaha idi kupi go Smile))

и после ќе се воземе или да ?
Dejana
Dejana
..:: КрокодиЛКА ::..
..:: КрокодиЛКА ::..

Female
Leo

Расположение : Темниот витез: E V12 coupe Flirty
Треснал Глупости : 49
Поени : 53
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Штип
Ден на регистрирање : 2010-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Темниот витез: E V12 coupe Empty Re: Темниот витез: E V12 coupe

Пишување by BoBi Сре Дек 29 2010, 13:50

Ова е вистински ѕвер.....

BoBi
Почетник
Почетник

Male
Pisces

Треснал Глупости : 1
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : K.P
Ден на регистрирање : 2010-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Темниот витез: E V12 coupe Empty Re: Темниот витез: E V12 coupe

Пишување by GBL Чет Мај 04 2017, 23:02

Ве повикувам сите членови стари на Најфорумче да преминете на новиот форум Кафе Муабети.
Да се дружиме заедно како во старите денови кои ги поминавме на Најфорумче.
Се одлучивме да отвориме нов Форум позабавен и подобро дизајниран со цел да се оладиме од фејсбукот и сите останати социјални мрежи.

Повелете и зачленете се на https://www.kafemuabeti.club
Ве очекуваме!

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Темниот витез: E V12 coupe Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Темниот витез: E V12 coupe Empty Re: Темниот витез: E V12 coupe

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот