Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Челзи се врати на врвот во Премиер лигата

Go down

Челзи се врати на врвот во Премиер лигата Empty Челзи се врати на врвот во Премиер лигата

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ Чет Јан 28 2010, 17:42

Челзи се врати на врвот во Премиер лигата Lampard-i-deko-m-k-iЧелзи се врати на врвот во Премиер лигата откако го совлада Бирмингем
со 3-0, Арсенал одигра без голови на гостувањето кај Астон Вила. Сините денеска на Стемфорд Бриџ славеа убедлива победа од 3-0 против Бирмингем.
Натпреварот беше отворен уште во 5та минута кога по еден одличен центаршут на Џо Кол, Малуда со глава погоди за 1 -0.

Во 32та минута Лампард од далечина постигна погодок за сигурно водство на Челзи од 2-0.

Лампард со својот втор гол на натпреварот, во 90та минута ја завери победата и ги постави конечните 3-0.
Арсенал одигра 0-0 на гостувањето кај Астон Вила, лоша вечер за
Топџиите, покрај тоа што не успеаа да дојдат до трите бода, Вермален и
Едуардо заработија повреди.

Финалните дијагнози на Вермален и Едуардо ќе бидат познати утре, но
првичните прогнози се дека поврдата на белгијскиот фудбалер е сериозна.

И двете екипи имаа свои шанси на натпреварот, Арсенал беше поблиску
до победата Фабрегас и Росицки го погодија окрвирот од голот на Фридел.

Евертон со 2-0 на Гудисон Парк дојде до победа против Сандерленд.
Кејхил во 7та и Донован во 19та минута беа стрелци за Карамелите.
И Блекбурн ја искористи предноста на домашен терен и го победи Виган со 2-1.
Педерсен во 20та минута погоди за водство на домаќините, во 58та Калдвел израмни на 1-1.
Победа на Блекбурн му донесе Калиниќ во 76та минута од натпреварот.