Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хипноза...

Go down

Хипноза... Empty Хипноза...

Пишување by vlado_sk Вто Јан 26 2010, 22:44

Епа вака.... Долго време ме интересира хипнозата... Сум слушнала работи како оваа..
Некоја девојка била нападната од напаѓач кој сакал да ја прегази со кола.
Таа се трудела но не можела да ги прочита табличките од колата бидејќи било темно и почнала да бега. По некој ден кога дала изјава во полиција стручњаци ја хипнотизирале и и рекле да замилси дека се наоѓа на истото место, но дека е ден напладне. Таа успеала да ги прочита табличките од колата. И кога ја одхипнотизирале не била свесна како го направила тоа.
А пред некој ден гледав емисија за хипнозата...Им вршеа експерименти на луѓе и се утврди дека хипнотизиран човек може попрецизно да изврши работи одколку во нормална состојба, и дека ако му биде наредено на пример да убие човек во моментот, ќе го направи тоа, и потоа нема да биде свесен... Еве нешто повеќе за неа...
хипноза е постапка со која хипноизираниот човек вештачки се доведува до состојба слична на сон, при што е сочувана неговата комуникација со хипнотизерот. Хипнотизираниот човек не може да мисли и да се однесува по своја волја зашто неговата свест е ограничена, поради што е особено подложен на сугестија(го прави она што од него бараат другите).
Во минатиот век во некои случаи хипнозата се употребувала како единствено анестетичко средство при операциите, а на хипнотизерите им се препишувала маѓепсничка моќ. Нов однос кон хипнотизираниот се разви од времето на Фројд, кој ја користеше хипнозата за проучување на несвесните процеси што се јавуваат при хистеричо однесување.
При хипнотичка сеанса, и само неколку збора од страна на хипнотизерот можат да доведат до целосна зависнот на хипнотизираниот: тој ги исполнува неговите желби и наредби да постиге висок степен на регресија. Значаен момент за хипнозата е што потоа настапува постхипнотичка амнезија-хипнотизираниот не знае што се случувало за време на хипнозата, на пример ако во текот на сеансата му се сугерираат некои активности по неколку дена, тој најчесто ке ги изврши наполно несвесен зошто го прави тоа.
Но хипнозата немора да биде извршена само од стручњаци...Дека има книги за неа и може секој да ја совлада, само треба време и концентрација... Дали некој некогаш бил хипнотизиран или во транс состојба...Дали сте се заинтересирале ли некогаш за НЕА??
Планирам да почнам малку повеќе да ја проучувам...

vlado_sk
Студент
Студент

Male
Cancer

Треснал Глупости : 48
Поени : 169
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Хипноза... Empty Re: Хипноза...

Пишување by Nutela Пет Aвг 20 2010, 00:48

Се зачленив на форумов, само заради оваа тема Smile
Во последно време многу барам личности кои што имаат познавање за хипнозата зошто многу сакам да ми објаснат некои работи. Е сега тебе Владо сакам да те прашам, дали имаш стручни познавања за хипнозата или ова што го имаш напишано е од општи предзнања?

Nutela
Почетник
Почетник

Female
Cancer

Треснал Глупости : 3
Поени : 3
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2010-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Хипноза... Empty Re: Хипноза...

Пишување by Kosta Пет Aвг 27 2010, 14:18

Тешко дека ќе го најдеш типчево пак Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Хипноза... Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Хипноза... Empty Re: Хипноза...

Пишување by GBL Саб Aвг 28 2010, 16:54

Kosta напиша:Тешко дека ќе го најдеш типчево пак Very Happy

хахах комедии е ова бе !!

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Хипноза... Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Хипноза... Empty Re: Хипноза...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот