Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протестите на матурантите ?

5 posters

Go down

Дали ги оправдувате протестите на матурантите?

Протестите на матурантите ? Bar1027%Протестите на матурантите ? Bar10 27% 
[ 3 ]
Протестите на матурантите ? Bar1073%Протестите на матурантите ? Bar10 73% 
[ 8 ]
 
Општо гласови : 11
 
 

Протестите на матурантите ? Empty Протестите на матурантите ?

Пишување by Kosta Пон Окт 01 2007, 16:29

Дали ги оправдувате протестите на матурантите да се запази стариот закон кој ги опфаќа и нив како последна генерација за НЕ полагање на државна матура .
Мое лично мислење е дека не ги подржува (без лутка за тие што се матуранти) бидејќи кога тогаш тој закон треба да стапи во сила, а ако се попушта така на секоја генерација, секоја од нив ќе штрајкува, значи мислам крајно време е да попуштат и матурантите и да си стапи во сила законот.
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Протестите на матурантите ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Протестите на матурантите ? Empty Re: Протестите на матурантите ?

Пишување by 1MM0rtalis Вто Окт 02 2007, 02:51

iskreno ne zatoa sto toa ne e neso novo pa od nebo padna
se planira nekolku godini i se znaese deka nekoj generacija ce go papa zoso zatoa so site raboti imaat pocetok i kraj neli?
taka se pogodi da pocne taa matura bas od niv is so zdravje da si ja nosat a plus poso se prva gen,ce pominat mnogu lesno
pa neka se misli generacijata posle niv
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Вратете се на почетокот Go down

Протестите на матурантите ? Empty Re: Протестите на матурантите ?

Пишување by ~The Vampire~ Саб Фед 16 2008, 00:32

Матурантка сум ама ептен ми е глупаво ова со штрајкот! Искрено да речам ми годи тоа што губевме часови, а за дали ќе се полага или не...сеедно ми е! Важно ќе се запишам на факс... Само двата предмети се важни што се полагаат, македонски и странски или математика зависи кој сме одбрале, а другите три ги полагаме пред нашите професори в училница и така да нема секирање тука....(тие рекоја)
А да не положиш македонски, треба да си ептен смотан! Па стварно веќе! И џабе се продолжува со штрајк, кога дефинитивно ЌЕ СЕ ПОЛАГА МАТУРА!!
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Протестите на матурантите ? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Вратете се на почетокот Go down

Протестите на матурантите ? Empty Re: Протестите на матурантите ?

Пишување by Kosta Саб Фед 16 2008, 01:26

Мора да дојде генерација што ќе почне да полага матура, вие изгледа ја имавте таа среќа Razz, и како што кажа и ти џабе се штрајкови кога ќе си полагате Smile, и зашто сте прва генерација, многу лесно ќе си помините Smile.

А да не положиш македонски, треба да си ептен смотан!
Јас сум смотан Razz
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Протестите на матурантите ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Протестите на матурантите ? Empty Re: Протестите на матурантите ?

Пишување by bonte Саб Фед 16 2008, 03:32

Abe vaka ovaa matura se zboruvat 3-4 god unazad, nema smisla uste da se odlaga.. jas bev vo poseldnata generacija sto im se odlozi i znam kako im e na maturantite ama zboruvaat gluposti ...
pr. kazuvaa deka rabotale po stra programa.
4 godini na nazat se raboti so nova program so izborni casovi i sto znam jas....
Taka da ne gi podrzvam deka pojma nemaat deka so taa drzavna matuda imaat 50% sansi da se zapisat vo stranstvo t.e. kade sakat vo evropa...
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Протестите на матурантите ? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Протестите на матурантите ? Empty Re: Протестите на матурантите ?

Пишување by ~The Vampire~ Саб Фед 16 2008, 21:02

bonte напиша:Abe vaka ovaa matura se zboruvat 3-4 god unazad, nema smisla uste da se odlaga.. jas bev vo poseldnata generacija sto im se odlozi i znam kako im e na maturantite ama zboruvaat gluposti ...
pr. kazuvaa deka rabotale po stra programa.
4 godini na nazat se raboti so nova program so izborni casovi i sto znam jas....
Taka da ne gi podrzvam deka pojma nemaat deka so taa drzavna matuda imaat 50% sansi da se zapisat vo stranstvo t.e. kade sakat vo evropa...

Абе и ти лани си се бунел да не се полага матура, па си го спасивте гзот и сега демек правилно е треба ова година да се полага! Искрено кажав дека сеедно ми е, ама ете ра реечеме дека сум строго против полагањата....и...сега да се бунам дека не е правилно и да не се полага, и вгодина и јас ќе велам за таа генерација дека треба да се полага...Демек дај седнете учите деца, зошто да не полагате...Лесно е да речиш така одкако си го спасил газето ти Smile
а за она со странство....па ако се имаше таа предност, тогаш што си се бунел и ти лани? Нели е супер можност тоа....што се буневте тогаш да не полагате?
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Протестите на матурантите ? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Вратете се на почетокот Go down

Протестите на матурантите ? Empty Re: Протестите на матурантите ?

Пишување by bonte Саб Фед 16 2008, 21:24

jas se bunev zas imav mnogu slab uspeh,kniga nemav fateno vrace.... to mi bese problemot mene...
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Протестите на матурантите ? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Протестите на матурантите ? Empty Re: Протестите на матурантите ?

Пишување by Butterfly Вто Фед 19 2008, 21:41

Не ги одобрувам протестите зашто се само губење време кое треба да го искористат да учат, и губење часови што е најважно за нив. Факт е дека ќе полагаат матура сакале тие или не. Така е донесена одлуката и против тоа неможе. Нека седнат да учат за да не не положат срамота за нив ќе биде. И ја полагав матура па никому ништо ее, добро мојата не беше како оваа они што ќе ја полагаат ама пак имаше учење.
Butterfly
Butterfly
One and only

Female
Aries

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : pomegu 4P
Ден на регистрирање : 2007-12-04

Вратете се на почетокот Go down

Протестите на матурантите ? Empty Re: Протестите на матурантите ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот