Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!!

4 posters

Go down

КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Empty КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!!

Пишување by Kosta Сре Фед 18 2009, 11:36

На почетокот Габриела живее во штала, нема една нога, глува е, слепа е, неписмена и сиромашна. Нема за храна, па мора да јаде чакал.

По 100 епизоди, Габриела гледа и слуша.

Во 120-та епизода ќе и израсне ногата.

Во 150-та епизода, станува директор на банка.

Во 250-та епизода добива напад на слепо црево, сите мажи во серијата плачат.

Во 300-та епизода дознава дека има татко, брат, мајка, очув, јатрва и свекрва, и дека сите тие се многу богати и со самото тоа и таа е богата наследничка. Сите мажи во серијата плачат.

Во 312-та епизода дознава дека татко и, сам на себе си е близнак, а дека мајка и умрела веднаш штом се родила. Сите плачат, а во тоа посебно се истакнуваат машките ликови.

Две епизоди подоцна банкротира банката која ја води, сите ја мрзат, таа плаче, сите во серијата плачат. Плаче и режисерот и сценаристот и ко-сценаристот.

Оваа епопеја трае околу 20 епизоди.

Во 340-та епизода, Габриела се враќа во шталата во која се родила и таму гатачката и кажува дека ќе има среќа во животот. Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

На крај, по 500 епизоди, пророштвото се исполнува, баба ми почнува да следи друга шпанска серија во која, на почетокот Лусинда живее во штала, нема една нога, глува е и слепа...
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Empty Re: КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!!

Пишување by jelena Сре Фед 18 2009, 18:24

:pos: :pos: :pos: апсолутно точно
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Вратете се на почетокот Go down

КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Empty Re: КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!!

Пишување by borisd Сре Фед 18 2009, 20:16

Yeah Baby! Very Happy:D:D
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Empty Re: КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!!

Пишување by MaX Сре Фед 18 2009, 21:51

Ајдеееее
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!! Empty Re: КРАТКО СИЖЕ НА СЕКОЈА ШПАНСКА САПУНИЦА !!!!!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот