Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Голем пластичен брод заплови кон Сиднеј

Go down

20100321

Пишување 

Голем пластичен брод заплови кон Сиднеј
Како огромна гумена патка, бродот Пластики чека на пристаништето и изгледа помалку недоверливо но сепак стабилно, што е доста огромна работа имајќи на ум дека е изграден од пластика.Градителите искористиле 12.500 пластични шишиња за да го изградат бродот кој во саботата тргна на пат од Сан Франциско до Сиднеј.

„Тргнавме, огромната авантура започнува,“ напиша градителот на бродот, Дејвид де Ротсчајлд на Твитер, откако бродот исплови на тримесечно патување.

Во изградбата на бродот се вградени мноштво на иновации и многу работа, рече активистот за заштита на природата, Ротсчајлд, во Саусалити, каде Пластики беше усидрен минатата недела.

Ротсчајлд, британски авантурист и син на богат банкар, тргна на патувањето со екипаж од пет члена.

Идејата да изгради брод од рециклирани пластични шишиња, 31 годишниот авантурист ја добил пред четири години по објавувањето на извештајот на ОН, за загаденоста на светските океани.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот