Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Сега е точно Саб Јун 23 2018, 01:19

Портал

 • Објава & Важно
 • Теми
 • 20100531
  03.06.2010 - Summer Club Colosseum presents:

  Shapeshifters & Pookie

  Start: 23.00
  Entrance: TBA

  by Kosta - Comments: 0 - Видено е: 607
 • 20100531

  by Kosta - Comments: 0 - Видено е: 580
 • 20100528  29.05.2010 - Skopsko Lizgalishte:

  Galactical Exploring party:

  LIVE ACTS:

  GALACTIC EXPLORERS (G.E.N.)
  Promocija na debi albumot

  SYNESTHESIA (G.E.N.)

  DJ SETS:

  - SKUNX
  - DJANTRIX
  - WONDERLANTIC

  Deco: Afadrenalin

  Juggling &...

  by Kosta - Comments: 0 - Видено е: 893
 • 20100525
  27.05.2010 - Summer Club Colosseum ви претставува:  Martin Solveig

  Почеток: 23.00
  Влез:
  Предпродажба: 200 денари
  На врата: 300 денари

  by Kosta - Comments: 0 - Видено е: 506
 • 20100423


  Билетите за настапот на Дејвид Гета во Скопје, закажан на 9 мај, ќе чинат 800 денари и ќе може да се купат од понеделник

  Билетите ќе можат да се најдат во Југотон, Розе-Веро 2, Камарад Рамстор, салоните на Тогетхер, кафулињата Змија, Бастион, Кино Карпош, Тренд, Ливингрум и Хепи.

  Организаторите Биг саунд и Октопуси ентертејмент со настапот на светски познатиот ди-џеј најавуваат дека Македонија ќе биде...

  by Kosta - Comments: 0 - Видено е: 427
 • 20100331
  Компанијата Victorinox претстави уште еден во низата на швајцарски ножиња со вградена УСБ меморија (што, го пропуштивте тој дел? Smile ), но овој пат и со некои додатоци во случај ножето да заврши во погрешни раце.  УСБ меморијата вградена во овој гаџет има три степени на заштита. Како прво, читачот на отисоци од прсти, без кој не е можно да се пристапи до...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 454
 • 20100331
  Едно лице е повредено при престрелка кај ТЦ Мавровка, во влез на една од зградите. Лицето е повредено во ногата.  Моментално се врши увид на местото.Од полицијата сеуште не ги знаат причините за престрелката.

  Повреденото лице се наоѓа во стабилна здравствена состојба.

  По престрелката лицето е пренесено во Ургентен центар со прострелна рана на левата коленица.

  Од Ургентниот центар...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 465
 • 20100331
  Листи од бизарни закони има многу, но оваа е специфична затоа што се однесува на закони кои имаат за цел да го заштитат библискиот седми ден за одмор, па важат само во недела. Ви ги пренесуваме без посебен редослед, затоа што сите до еден се “верувале или не“.  Во Алабама во недела не сме да се игра домино, ниту да се продава зелка.

  Во Арканзас е противзаконски да се шета со крава по главната улица после 13 часот.

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 377
 • 20100331
  Годинешниот претставник на Евровизија Ѓоко Танески до Осло ќе патува со автомобил, соопшти денеска неговиот тим за односи со јавност.  Танески и целосната делегација која брои 12 членови веќе се во подготовки за настапот на полуфиналето во Осло, а се надеваат дека ќе имаат можност да настапат во финалето.

  Видео спотот за претставничката песна „Јас ја имам силата“ денеска беше официјално промовиран,...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 321
 • 20100331
  Претставниците на филмската индустрија против пиратите се борат на различни начини и методи, а најновата вклучува и вработување на најлошите пирати од сите - студентите.  Според некои проценки, просечните американски студенти се чести корисници на интернет мрежите преку кои неовластено симнуваат материјали заштитени со авторски права. Токму затоа екипата на Warner Bros се одлучи - да ги вработи.

  Компанијата...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 325
 • 20100331
  Првите фотографии на жените самоубијци кои пред два дена извршија терористички напад во московското метро денеска беа официјално објавени и ги преплавија светските интернет страници.  Светските медиуми шпекулираат дека руската тајна служба знаела за нападот на т.н. “црни вдовици“ но за тоа не ја информирале јавноста.

  Морбидните слики ги покажуваат лицата на двете мртви жени самоубијци, за кои руската...

  by GBL - Comments: 1 - Видено е: 553
 • 20100331
  Муслиманите, како и сите останати луѓе, си бараат одредени сексуални играчки, дури и ги носат во Холандија од Блискиот исток, вели сопственикот на првиот ваков секс-шоп Абделазиз Аураг.  Пилули за машка потенција, препарати за зголемување на сексуалното возбудување, лубриканти на база на масло од какао, сензуални стимулатори... Ова е дел од асортиманот на Ел-Асира, првиот исламски интернет секс-шоп кој е отворен...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 322
 • 20100331
  Научниците тврдат дека жабите може да претчуствуваат земјотрес неколку дена пред да се случи. Така минатата година во L’Aquil е забележано масовно селење на жабите.  Наводно тие се повлекле 74 километри од епицентарот на земјотресот кој бил 6,4 степени по Рихтер. Италијанските биолози статијата ја објавиле во Journal of Zoology.

  Доктор Рејчел Грант од Велика Британија ги проучувала жабите пред, за време...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 377
 • 20100331
  Дали ќе разговарате на мобилен додека управувате со автомобил или ќе возите пијани е исто што се однесува до безбедноста. Научниците од Универзитетот Јута открија дека возачите кои разговараат на мобилен телефон (макар и користеле hands-free) претставуваат ист безбедносен ризик како и оние кои возат под дејство на алкохол.  Психолозите Џејсон Ватсон и Дејвид Стајер спровеле истражување кое вклучило 200 волонтери чии возачки способности...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 353
 • 20100331
  Најпопуларниот индиски свет човек дал отставка по секс скандал. Јавноста била шокирана од снимката и го отргнала од водечката позиција во Dhyanapeetam  Одлучив извесно време да се повлечам во духовна самотија - стои во изјавата на Paramhamsa Nityananda на неговата веб страна.

  Овој 32 годишен маж се нашол во скандал кога на почетокот на месецот во јавноста се појавил порничот.

  Иако снимката...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 447
 • 20100330
  Целта на екстерното оценување не е да се казнат наставниците, целта на овој концепт е да се зголеми квалитетот на образованието.  Ова денеска го изјави министерот за образование Никола Тодоров во врска со концептот за екстерно оценување.
  „Казните не се предвидени веднаш. Ние имаме предвидено период во кој ќе дадеме стручна и советодавна помош на наставниците. Целта на овој концепт не е да...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 339
 • 20100330
  Министерството за здравство експресно реагираше на најновиот предлог од СДСМ со кој тие предлагаат наместо да се намалува да се зголеми бодот на капитација.  Ваквиот т.н. предлог од СДСМ за зголемување бодот на капитација за 5 денари е спротивен на логиката и не е ништо друго освен празно ветување кое партијата не може да го исполни.“, стои во соопштението од министерството.
  Ова ветување...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 290
 • 20100330
  Премиерот Никола Груевски заедно со инвалидизираните лица, денеска во рамките на акцијата за пошумување „Ден на дрвото“, засади дрвца во месноста Три Круши кај Драчево.  ваа акција, што во земјава се организира по петти пат, а се создаде како резултат на пожарите што пустошеа во минатото прерасна во традиција, се со цел во земјата повторно да се обнови шумскиот фонд.
  Годинешната акција...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 301
 • 20100330
  Тоа е кога не се чува ферарито Smile)


  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 309
 • 20100330
  Дури една третина од Британците изјавија дека би се согласиле на секс со тотален странец за милион фунти, а 5% од нив се поскромни - тоа би го сториле во замена за карта за Светското фудбалско првенство, пишува Telegraph.  Резултатите од истражувањето кое го спроведе Durex во кое биле вклучени 12.000 Британци вели дека два од три испитаници...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 300
 • 20100330
  Веќе е познато дека кога ќе се дава Scarface на телевизија, вечерта не е најпаметно да се излегува во град поради хормоналните промени кои ги буди кај сите од хороскоспкиот знак „билмези“. Меѓутоа, ова навистина не го очекувавме.[/b]  Scarface е култен филм на Брајан де Палма, особено познат по некои од најнасилните сцени во историјата на Холивуд. Знаеме дека...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 334
 • 20100330
  Најугледната светска награда за псотигнувања во архитектурата - наградата Прицкер - оваа година им е доделена на јапонските архитекти Казујо Сеџима и Риуе Нишизава.  Партнерите кои заедно работат под името САННА и се добитници на ова ласкаво признание се идејни творци на О-Музејот во Нагано и Музејот на современа уметност во Каназава, исто...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 289
 • 20100330
  И додека некои со ужаснување се потсетуваат на маките низ кои минале за време на владеењето на комунизмот, други смислија начин на заработка на „туѓата мака“.  Еве што се нуди во една необична туристичка дестинација...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 308
 • 20100330
  Со намера да ги намалат килограмите, се поголем број на тинејџери го намалуваат внесот на млечни производи - еден од главните извори на калциум. Ова е пракса која може да биде погубна за здравјето.  Испитувањето спроведено во Велика Британија и Северна Ирска покажа дека голем број од тинејџерите имаат недостаток на калциум. Внесот на калциум...

  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 296
 • 20100330
  Имате проблем со станувањето рано сабајле? Сеуште не можете да најдете будилник кој ја врши својата работа? Тогаш - направете го сами!


  by GBL - Comments: 0 - Видено е: 314
 

Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератори

vlado_sk, Ke4eR

Permissions in this forum:

Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Legend
 • Нови мислења Нови мислења
 • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
 • Нема нови мислења Нема нови мислења
 • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
 • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
 • Објава Објава
 • Важно Важно
 • Global announcement Global announcement