Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Петгодишни деца во Арапските Емирати ќе возат автомобили

Go down

20100317

Пишување 

Петгодишни деца во Арапските Емирати ќе возат автомобили
Децата во Обединетите Арапски Емирати ќе се учат да возат автомобили на пет години.
За малите возачи ќе биде изградено специјално гратче во предградието на Абу Даби, што ќе чини 50 милиони долари, а планирано е да се изгради во наредните пет години.

Патната мрежа ќе биде опремена со семафори, тунели, мостови,како и имитација на дожд и магла.

Ситуацијата по патиштата ќе биде блиска до реалноста и ќе се следи на монитор во полицискиот центар.

Таму ќе се регистрираат прекршоците и ќе се известуваат родителите на малолетните возачи.

Децата од пет до 12 години ќе се обучуваат на возила на акумулатори, што ќе развиваат брзина до 15 километри на час.

Од 13 до 17 години ќе можат да возат на автомобили со бензински мотор со брзина до 20 километри на час.

Оние што ќе сакаат поголема брзина ќе имаат можност возачките способности да ги развиваат на специјална патека каде ќе се развива брзина до 70 километри на час.

Населението во Емиратите нема голема возачка култура, па така главната задача ќе биде воспоставување дисциплина во возењето.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот