Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ИОК е морално одговорен за смртта за санкачот во Ванкувер

Go down

20100227

Пишување 

ИОК е морално одговорен за смртта за санкачот во Ванкувер Empty ИОК е морално одговорен за смртта за санкачот во Ванкувер




Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет Жан Рог денеска изјави дека олимпискиот комитет има „морална одговорност“ за смртта на 21 годишниот лизгач со санка Нодар Кумариташвили од Грузија.

ИОК е морално одговорен за смртта за санкачот во Ванкувер Img7694413

Грузискиот лизгач почина од повредите со кои се здоби по излетувањето од патеката во Ванкувер, само неколку часа пред официјалното отворање на Зимската олимпијада на 12 февруари.

„Ако се гледа од правен аспект на несреќата, Интернационалниот олимписки комитет не е правно врзан за патеката, туку тоа интернационалната федерација, но ние сме морално одговорни“ изјави Рог.

Претседателот Рог додаде и дека им пишал на организаторите на наредната зимска олимпијада која треба да се одржи во 2014 година во Сочи, да ја направата спуст патеката многу побезбедна.

Запрашан кој поединечно е одговорен за смртта на санкачот Рог одговорил „Сите. Смртта на Кумариташвили фрли темна дамка на игрите.“ додаде Рог.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : ИОК е морално одговорен за смртта за санкачот во Ванкувер Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот