Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Донатела Версаче: Природните жени се за никаде!

Go down

20100209

Пишување 

Донатела Версаче: Природните жени се за никаде! Empty Донатела Версаче: Природните жени се за никаде!




Наследничката на модното царство кое го изгради славниот гениј Џани Версаче и жената позната по многубројните пластични операции, за магазинот “Love“ проговорила за светската модна сцена и за своето место на неа, признавајќи дека природата не и паѓа на памет.


Донатела Версаче: Природните жени се за никаде! Img5105633

“Јас и незнам која е природната боја на мојата коса. Природно? Што е тоа природно? Не верувам во потполно природни жени, за мене е природно нешто што има врска со зеленчук“, кажува легендарната Донатела Версаче. Таа кажала и дека никогаш не се осеќала како модна икона и дека воопшто не и пречи да се шегува на сметка на својот изглед.

Донатела се присетила на славните 90-ти години од минатиот век, кога работите во модниот свет не беа онакви какви што се денес.

Донатела Версаче: Природните жени се за никаде! Donatella-versace-priroda-jlp-662

Кристи, Линда, СИнди и Наоми заедно, стално ја пеевме “Freedom“, а Џорџ Мајкл седеше во првите редови и ја гледаше ревијата, тоа беа моменти кои никогаш нема да се повторат“, вели Версаче.

Таа се потсетила дека и работите помеѓу девојките не секогаш биле идилични, како што модните списание тоа го прикажуваат. “Кога ќе се појавеше некоја девојќа, старите секогаш биле љубоморни и не комуницираа со неа.

Еднаш некој пред ревија и ги зема вештачките гради на Линда Евангелиста и оваа побесне, стално викаше “Каде ми се градите, каде ми се градите“,беснееше низ целиот бекстејџ“, се присетува Донатела.

“Денес не е светол момент за модата. Сега нам ни треба нешто ново, ни требаат посебни девојки, девојка со големо его. Мора да го нахраниме егото на тие девојки. Ни треба некој како Кристен МекМенами, таа имаше огромно его. Прекрасно...“, заклучува Версаче.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Донатела Версаче: Природните жени се за никаде! Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот