Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Серија А, 23-то коло

Go down

20100206

Пишување 

Серија А, 23-то коло Empty Серија А, 23-то коло




Овој викенд во сабота и во недела, на распоредот се утакмиците од 23-тото коло од италјанската Серија, а силата на водечкиот Интер овој пат ќе има можност да ја тестира против одличниот Каљари.

Серија А, 23-то коло Img30766008

Поради болка на десното стапало, кое го повреди во текот на Афричкиот Куп на нации, и понатаму е под прашалник настапот на Самуел Ето во дресот на Интер. Според најавите од клубот, најверојатно нема да заигра и против Каљари. Тренерот Жозе Мурињо ќе има уште додатни проблеми, поради суспензија нема даи играат средниот играч Весли Снајдер и стоперот Лусио.

Болоња - Милан

Милан по лошата серија ќе мора да оди на 3 поени против Болоња. Тренерот на Милан, Леонардо се надева дека на еден дел од овај натпревар ќе мора да го вметне еден од заздравените Неста, Пато и Одо.

Фиорентина - Рома

Фудбалерите на Рома се во голем налет, па во последните 18 натпревари (во сите натпреварувања) остварија 15 победи и 3 ремија. Во текот на неделата во 1/2 финалето славеа над Удинезе во Купот (2:00, а играа и Франческо Тоти и Мирко Вучиниќ, но Црногорецот ов текот на 90-те минути се здоби со полесна повреда. Сепак би требало да настапи во Фиренца. За домаќините нема да играат суспендираниот Адриан Муту како и одбранбениот играч, Фелипе.

Ливорно - Јувентус

Новиот тренер на Јувентус, Алберто Закерони ќе мора да го сложи тимот без суспендираните Сисоко и Григера. Од порано се повредени Јакинта, Каморанези и Трезеге
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Серија А, 23-то коло Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот