Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Забрана за тешки товарни возила и на Гостивар-Стража-Кичево

Go down

20100206

Пишување 

Забрана за тешки товарни возила и на Гостивар-Стража-Кичево Empty Забрана за тешки товарни возила и на Гостивар-Стража-Кичево




Забрана за движење на тешки товарни возила претпладнето е воведена и на патниот правец Гостивар - Стража – Кичево и обратно.

Забрана за тешки товарни возила и на Гостивар-Стража-Кичево Img89905696

Претходно поради интензивните врнежи од снег, што се задржува на коловозот, беше воведена забрана за движење на тешките товарни возила на кракот Стража-Маврово-Дебар

Според Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ) за тешките товарни возила на планинскиот превој Пресека задолжителна е употребата на зимска опрема.

Сообраќајот на другите магистрални и регионални патни правци низ државата, се одвива без забрани, но отежнато поради влажните коловози во пониските делови од врнежи од дожд, и на повисоките места врнежи од снег.

Врнежи од снег со засега кашасти остатоци на коловоз, има на сите планински превои во западна и југозападна Македонија, како и на патните правци Тетово – Попова Шапка и Страцин – Крива Паланка.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Забрана за тешки товарни возила и на Гостивар-Стража-Кичево Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот