Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВИДЕО: ЦИА наредила пукање на невино семејство: Загинати мајка и бебе!

Go down

20100205

Пишување 

ВИДЕО: ЦИА наредила пукање на невино семејство: Загинати мајка и бебе! Empty ВИДЕО: ЦИА наредила пукање на невино семејство: Загинати мајка и бебе!




Роднините на мисионеркото семејство кое беше убиено во 2001 година кога ЦИА наредила перуанската војска да го сруши нивниот авион ја обвинуваат владата на САД за прикривање.


ВИДЕО: ЦИА наредила пукање на невино семејство: Загинати мајка и бебе! Img45218272

Џим и Вероника Боуерс работеле како мисионери во џунглата во Северн Перу, заедно со своите две деца, 6-годишниот Кори и бебето Черити, кои враќајки се со малиот авион кон кампот биле пратени од авион на ЦИА.

Мислејќи дека се работи за криумчари на дрога ЦИА им наредила на перуанските воздухопловни сили да го срушат авионот. Да го провереле бројот на авион тие би разбрале дека се работи за авион во сопственост на црква.

На снимката која е објавена во САД се слуша како агенти на ЦИА расправаат за патниците во авионот, прашувајќи се дали се трговци со дрога или криумчари на оружје. Речиси два часа авионот на ЦИА кружел околу авионот на Боуерси, а на крајот само издале наредба ‘‘Пукај!‘‘.

ВИДЕО: ЦИА наредила пукање на невино семејство: Загинати мајка и бебе! BOWERSOBITELJAFP

‘‘Сигурен ли си дека се криминалци‘‘, ги прашал агентот Перуанците, кои пак на тоа одговориле позитивно. Кога сфатиле дека навистина сториле фатална грешка, веќе било прекасно. Патниците во авионот викале ‘‘Не убиваат, помогнете ни, ве молиме, не убиваат!‘‘.



Друг агент на ЦИА во еден момент извикал:‘‘Кажете му да престане да пука. Не пукајте. Не,не‘‘, панично викал, но Вероника Боуерс веќе била погодена од куршум кои поминал преку нејзиното тело и го погодило бебето, кое го чувала во своето крило.

Пилотот Кевин Доналдсон, иако ранет во обете нозе, успеал да слета на реката.

После 9 години истрага, против 16 припадника на ЦИА поднесени се дисциплински мерки иако ЦИА и понатаму тврди дека никој од агентите не го прекршил законот. АБЦ дознава дека еден од агентите како дисциплинска мерка добил само опомена писмено напишана во неговото досие.

‘‘Доста ми е од оваа влада. Само лажат и прикриваат се. Мислам дека некои луѓе мора да завршат во затвор‘‘, изјавил таткото на погинатата Вероника Боуерс.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : ВИДЕО: ЦИА наредила пукање на невино семејство: Загинати мајка и бебе! Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот