Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дух ги дочекува посетителите на Музеј

Go down

20100205

Пишување 

Дух ги дочекува посетителите на Музеј Empty Дух ги дочекува посетителите на Музеј




На фотографијата сликана во колонијална вила во близина на Преторија, главен град на Јужноафриканската Република, покрај 21 посетител се гледа рака на старица и лице на еден маж.

Дух ги дочекува посетителите на Музеј Img42473824


За мажот кој неколкупати бил забележан на сликите на туристите се верува дека е шкот, пријател на фамилијата Маркс кои ја поседувале куќата и кој се грижел за нивиот имот. Починал во една од собите во куќата и се верува дека се шали со жените кои ја посетуваат куќата.

Една од градиозните градби е вилата Хал која се наоѓа на триесетина километри од Преторија. Денес тоа е фасцинантен Музеј, има 48 соби кои се со викторијански мебел, порцелан и уметнички слики т.е. дом достоен за индустријалец од тоа време, односно за фамилијата Маркс.

Музејот се разликува по тоа што е единствена вила со викторијански ентериер и тоа благодарение на сопственикот кој сакал вилата да се зачува 4 генерации по неговата смрт.

Но, покрај мебелот во куќата останал и духот на шкотот кој одвреме навреме се појавува на фотографиите на збунетите и исплашени туристи. Благодарение на ваквите појави Музејот се повеќе станува проклета вила.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Дух ги дочекува посетителите на Музеј Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот