Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Америка повлече 800.000 вакцини против новиот грип

Go down

20091216

Пишување 

Америка повлече 800.000 вакцини против новиот грип Empty Америка повлече 800.000 вакцини против новиот грип




Американските здравствени власти во вторник повлекоа од употреба неколку стотини илјади вакцини против новиот грип А(Х1Н1) кои ги произвела француската фармацевтска компанија „Санофи Пастер“. Вакцините се повлечени по тестовите, од чии резултати се гледа дека вакцините не се доволно силни за да ги заштитат луѓето од грипот.

Америка повлече 800.000 вакцини против новиот грип Cover_vakcija-800-poveleceni


По ваквите резултати Центрите за контрола и превенција повлекле околу 800.000 дози на вакцини. Повлечените дози биле наменети за деца од шест месеци до три години. Здравствените власти препорачуваат децата од таа возраст да земаат две дози, со пауза од еден месец ..

Тие сеуште немаат податоци за тоа колку деца примиле од овие дози, но сметаат дека децата не треба повторно да се вакцинираат.Делотворното дејство на вакцината се покажало кога била за прв пат откриена, но тестовите покажале дека нејзиното дејство подоцна ослабело.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Америка повлече 800.000 вакцини против новиот грип Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот