Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нокиа ги тужи произведувачите на LCD екрани

Go down

20091203

Пишување 

Нокиа ги тужи произведувачите на LCD екрани Empty Нокиа ги тужи произведувачите на LCD екрани




Фирмата на Нокиа во Финска ќе поднесе тужба против 8 произведувачи на LCD екрани за мобилни телефони и се надеваат дека ќе повратат барем дел од финансиските сретства потрошени за набавка на LCD екрани.


Нокиа ги тужи произведувачите на LCD екрани Cov_nokia_tuzba-so

Нокиа ја поднела тужбата против Сеико Епсон, Хитачи, ЛЏ Дисплеј, Филипс, Самсунг, Шарп, Тошиба i Шунгва Пикчр Тубс. Нокиа спомнува дека овие компании се здужиле за да ја зголемат цената на LCD екраните кои ги испорачуваат на произведувачите на мобилни телефони.

Сепак не е одредена точната оштета што ќе ја бара Нокиа.

3 од спомнатите компании ја признале вината ЛЏ, Шарпс и Тубс, а американското Министерство за Правда им одреди парична казна од 585 милиони долари.

Правната служба на Нокиа работи со полна пареа. Тие неодамна поднесоа тужба против Ејпл заради користење на патентирани производи од Нокиа и АјФон.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Нокиа ги тужи произведувачите на LCD екрани Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот