Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Се што сте сакале да знаете за вијаграта, а не сте се осудиле да прашате

Go down

20091130

Пишување 

Се што сте сакале да знаете за вијаграта, а не сте се осудиле да прашате Empty Се што сте сакале да знаете за вијаграта, а не сте се осудиле да прашате




Во текстот ќе најдете одговори на најчесто поставуваните прашања за чудесните плави таблети- Вијагра.

Се што сте сакале да знаете за вијаграта, а не сте се осудиле да прашате Cov_vijagra_plavi_tableto-20

Како дејствува Вијаграта?

Најважна улога има супстанцата sildenafil која ги шири вените во ткивото на пенисот. Вијаграта го подобрува протокот на крв во пенисот, па ја спречува прераната ерекција. Комбнацијата на зголемениот доток на крв во пенисот и спречениот одвод, доведува до зголемување на големината на пенисот за време на ерекцијата повеќе од кога и да е предходно. Кога мажот е сексуално возбуден ја олеснува ерекцијата заради зголемениот доток на крв.

Дали е Вијаграта сигурна?

Вијаграта не се препорачува на мажи кои имаат притисок, кардиоваскуларни проблеми или кои имале срцев удар. Исто така не се препорачува на мажи кои пијат таблети кои соцржат нитрат. Досега во светот 55 милиони мажи ја имаат користено Вијаграта, а само 1 милион од нов биле издадени на рецепт па затоа пред користење се препорачува консултација со лекар.

Како дејствува Вијаграта?

Испијте ја Вијаграта со вода и почекајте еден час. Доколку се брзате ставете ја таблетата под јазик и ќе почне да дејствува за 15 минути. Вијаграта трае 3 часа,а некои индикации и до 8 часа.

Колку таблети има кутијата?

Една кутија содржи 4 таблети од 100 милиграма. Поделете ја таблетата на пола, односно користете по 50 милиграма.

Како изгледа Вијаграта?

Секоја таблета е округла, плава со втиснато лого на производителот. Обрнете внимание бидејќи многу од произведувачите лажат за вистинската количина на sildenafil во таблетите, или лажат во врска со бојата и друѓите состојки.

Зошто Вијаграта кај мене не дејствува?

За дејствување на овие таблети потребно е да сте сексуално возбудени, да не сте преморени, здравствената ситуација или дискфункција. Доколку имате слаб доток на крв во пенисот, можно е и Вијаграта да не ви помогне. Бројните истражувања покажале дека во 70% од случаите Вијаграта помогнала.

Се што сте сакале да знаете за вијаграта, а не сте се осудиле да прашате Seks_opa_tus_bacetoae
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Се што сте сакале да знаете за вијаграта, а не сте се осудиле да прашате Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот