Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Трета жртва од новиот грип во Македонија

Go down

20091130

Пишување 

Трета жртва од новиот грип во Македонија Empty Трета жртва од новиот грип во Македонија




Скопје, 28 ноември - Триесет и четири годишен маж е третата жртва на новиот вирус од типот на грип A(H1N1), соопштија во сабота здравствените власти.


Трета жртва од новиот грип во Македонија Cov_svinski-3-zrtvaaa

Скопје, 28 ноември - Триесет и четири годишен маж е третата жртва на новиот вирус од типот на грип A(H1N1), соопштија во сабота здравствените власти.

Директорот на клиниката за инфективни болести, др. Звонко Миленковиќ на средбата со новинарите рече дека починатиот пациент бил хоспитализиран 60 часа и оти последните 20 часа биле критични.

Починатиот имал бронкопневмонија и компликацијата го зафатила и срцевиот мускул.

Здравствените власти соопштија и дека во моментов шест лица се во тешка состојба, од кои двајца се во критична, приклучени на респиратори.

Околу 150 пациенти се хоспитализирани од новиот грип низ целата држава, а вкупно се регистрирани околу 2.600 лица се регистрирани како заболени од сите видови грип, велат од Министерство за здравство.

Министерот за здравство Бујар Османи порача дека нема простор за паника во однос на состојбата од новиот грип, но истакна дека болеста треба да се сфати и да и’ се пристапи сериозно и ја повтори потребата од вакцинација.

Министерот Османи најави и судска постапка фармацевтската компанија Кемофарм, заради настанатиот проблем со ненавременото доставување на вакцините.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Трета жртва од новиот грип во Македонија Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот