Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Makedonski GTA Сервер !!!

Go down

20090903

Пишување 

Makedonski GTA Сервер !!! Empty Makedonski GTA Сервер !!!
Излезе Најдобриот Македонски / Англиски GTA Сервер За Интернет Преку Клиентот SAMP.


Makedonski GTA Сервер !!! GTA-San-Andreas-Multiplayer


Најдобриот Македонски RPG Server "Makedonija RPG".
Докулку сакате да влезете :

(1). Мора да имате GTA Sanandreas
(2).Потоа да симнете [url=http://files.littlewhiteys.co.uk/get/sa-mp-0.3a-install.exe[/url]
(3). Откако ке го инсталирате клиентот пуштете го и кликнете на Servers
па Add Server и пишете 64.85.161.58:7777
(4).Потоа ке го имате серверот во листата и ке кликнете на него на десен клик од маусот и ке кликнете Connect..

Играјте и забавувајте се во новиот Македонски Сервер За GTA ...
За повеке помош ке биде отворена тема на NajForumce на Форум наречена GTA...


Последната промена е направена од GBL на Саб Jул 17 2010, 11:42. Мислењето е променето 2 пати.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Makedonski GTA Сервер !!! Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Makedonski GTA Сервер !!! :: Comments

Александар

Пишување on Сре Сеп 09 2009, 08:05 by Александар

интересно, слабо луѓе Smile

но сепак браво

Вратете се на почетокот Go down

bonte

Пишување on Пет Сеп 11 2009, 20:25 by bonte

samo za san andras?

Вратете се на почетокот Go down

avatar

Пишување on Пон Сеп 14 2009, 12:09 by GBL

Во изработка е за санандреас нов сервер..
RolePlay = RealLive -- Реален Живот

Вратете се на почетокот Go down

avatar

Пишување on Сре Сеп 16 2009, 13:54 by saskove25

ne raboti serverot

Вратете се на почетокот Go down

avatar

Пишување on Нед Сеп 20 2009, 23:21 by knajdovski

И јас имам два сервери бре за САМП
Само моите се познати на светски панг па ако сакате да соработуаме??
Пишете
ПП

Вратете се на почетокот Go down

avatar

Пишување on Вто Сеп 22 2009, 15:56 by GBL

knajdovski ako imas msn add gbl@extrashells.org ili gbl-hack@live.com

Moj server e 69.197.144.78:7777
RolePlay ...
ime vo igra : Johny_Depp

Вратете се на почетокот Go down

avatar

Пишување on Сре Сеп 23 2009, 20:04 by knajdovski

GBL напиша:knajdovski ako imas msn add gbl@extrashells.org ili gbl-hack@live.com

Moj server e 69.197.144.78:7777
RolePlay ...
ime vo igra : Johny_Depp

Jas vo igra sum Roger_Pederer
Ke te adnam na MSN pozz

Вратете се на почетокот Go down

avatar

Пишување on Вто Сеп 29 2009, 14:15 by GBL

HostName: [..::.@. Los Santos RolePlay .@.::..]
Address: 69.197.144.73:7777
Players: 0 / 200
Ping: 243
Mode: LS:RP v4.0
Map: Los Santos

Вратете се на почетокот Go down

avatar

Пишување on Саб Jул 17 2010, 11:40 by GBL

Trajko напиша:Првиот и најдобриот Македонски SA-MP server
SA-MP можете да инстлирате ама мора да има инстлирано San Andreas
SA-MP клиентот можете да го симнете од www.sa-mp.com

Серверов е лудница , исто како реален живот само дојдете и посетете го нема да зажалите

Еве неколку клипчиња сто ги најдов на youtube

https://www.youtube.com/watch?v=EX7TMlbgt-0
https://www.youtube.com/watch?v=Pj_HdPuxAgA&feature=relatedhahahaha igrav na toj server glup e veke ! Head se mn glupi deca!

Вратете се на почетокот Go down

avatar

Пишување on Саб Jул 17 2010, 11:42 by GBL

HostName: ..::Makedonija RPG::..
Address: 64.85.161.58:7777
Players: 0 / 60
Ping: 100
Mode: Makedonija RPG
Map: Los Santos

Eve mk server so realen zivot!

Вратете се на почетокот Go down

Пишување  by Sponsored content

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот