Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Канаѓанка скокнала врз лав и ја спасила ќерката

Go down

20090620

Пишување 

Канаѓанка скокнала врз лав и ја спасила ќерката Empty Канаѓанка скокнала врз лав и ја спасила ќерката




Една храбра Канаѓанка откако видела како еден планински лав скокнал на нејзината ќерка и почнал да ја напаѓа, се фрлила врз ѕверката, го оттргнала од својата ќерка и и’ го спасила животот.

Канаѓанка скокнала врз лав и ја спасила ќерката 1zvzpy0

Девојчето од нападот на планинскиот лав за среќа поминало само со површински повреди. Нападот се случил во градот Брекендлеј, на 50-тина километри од Ванкувер. Мажјакот лав, одговорен за нападот на девојчето го пронашле и застрелале шумските ренџери, а таткото на девојчето, Пабло Спиноза, кажал за медиумите дека неговата ќерка мислела дека тоа е само голема мачка што сака да си игра.

“Зашто мачката не сакаше да си игра? – го прашала Маја својот татко откако ја нападнал лавот. Со неa шетaла нејзината мајка која изјавила дека лавот одеднаш скокнал врз неа и ја бутнал на земја. “Лежеше на грб, а лавот со шепите ја држеше за глава. Знаев дека мора одма да реагирам.“- рекла нејзината мајка Маурин Ли.

Животното го оттргнала од својата ќерка, и потоа го зграпчила детето и избегала. Девојчето од нападот има рани од канџите на главата и левата рака, но многу добро се опоравува и ниту една од тие повреди не е сериозна. Во последнита 10 дена на споменатото подрачје се случиле повеќе од 30 блиски средби на луѓе и планински лавови.
avatar
GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Канаѓанка скокнала врз лав и ја спасила ќерката Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 40
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: reddit
- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот