Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Фудбалски судија поништил гол бидејќи се налутиле играчите

Go down

Фудбалски судија поништил гол бидејќи се налутиле играчите

Пишување by najforumce on Пет Мај 23 2008, 10:56Судија од виетнамската фудбалска лига е суспендиран 4 натпревари бидејќи прво признал гол, а покасно се предомислил. Фудбалскиот сојуз го укорил судијата Нуен Хуан затоа што попуштил под притисокот на фудбалерите од тимот на Данага, кои бесно го напуштиле теренот откако судијата го признал голот кој го постигнале фудбалерите на Дом Танг Лонг Ам.

Фудбалерите на Данага се вратиле после 20 минути откако судијата го поништил голот и го вратил резултатот на 3 - 3 во нивна корист.

На состанокот со дисциплинската комисија, судијата тврдел дека никој не влијаел на неговата одлука. Суспендиран е со 4 натпревари, а неговиот асистент на 3, бидејќи не го пријавил инцидентот во извештајот.

Тренерот на Данга е казнет 500 евра,и исто така не смее да присувствува на 4 натпревари.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот