Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лажен вирус...

Go down

Лажен вирус... Empty Лажен вирус...

Пишување by bonte on Чет Мај 22 2008, 20:15

Отворете Notepad.....внесете

Код:
@echo off

title virus

color 03
echo You have a virus on your computer
pause
echo Contatting antivirus....
pause
echo Do you whant to delete the virus?
pause
echo ACCESS DENIED!!!
echo ACCESS DENIED!!!
echo ACCESS DENIED!!!
pause
echo ATIVATING VIRUS.
pause
echo
:1
dir/s
goto 1


зачувајтего како "ime.bat" и испаничетего на некого Smile

можете да ставите каква сакате боја на текстот...
Горе во во кодот "color broj"
Лажен вирус... Captur10
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Лажен вирус... Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Лажен вирус... Empty Re: Лажен вирус...

Пишување by Kosta on Пет Мај 23 2008, 23:39

преместено во програмирање

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Лажен вирус... Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Лажен вирус... Empty Re: Лажен вирус...

Пишување by Александар on Саб Сеп 27 2008, 02:30

http://video.obxhost.net/watch.php?=mailprimer@hotmail.com

може некој да ми го објасни ова и како да се заштитам? фала

во позадина слушав youtube но морав да стегнам install plugin Smile од ко ја стартав програмата веќе касно беше, па ако имате некој совет за ова и како да се спречит pls повелете, btw незнаев каде да постам па тука закачив thx and gl


Последната промена е направена од Александар на Чет Дек 04 2008, 19:54. Мислењето е променето 2 пати. (Reason for editing : DA NE JA INSTALIRATE JAVA PROGRAMATA)
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Лажен вирус... In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Лажен вирус... Empty Re: Лажен вирус...

Пишување by Kosta on Саб Сеп 27 2008, 17:19

Што е странава ? Не е youtube странава... А кој plugin го инсталира тој што го бара за да ти го старта видеото ? :pos:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Лажен вирус... Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Лажен вирус... Empty Re: Лажен вирус...

Пишување by bonte on Саб Сеп 27 2008, 23:44

abe ova nemat vrska so temava Very Happy
nemat vrska prajtesi muabet..... Very Happy

btw ace ne ti pomognaa programcinjata?
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Лажен вирус... Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Лажен вирус... Empty Re: Лажен вирус...

Пишување by Александар on Нед Сеп 28 2008, 01:27

osven so mi trgnaa edno 500 spyware ne, koga i da go startam msn ama so moj acc pocnuva zabavata Very Happy mi koci se mi isklucuva, i vo task manager vidov deka se vika *msn_sl* (proces znajs) go isklucuvam i ok e se. probav go izbrisav javata od control panel ali pak isto,
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Лажен вирус... In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Лажен вирус... Empty Re: Лажен вирус...

Пишување by Kosta on Вто Сеп 30 2008, 04:55

Нишо аце си го јал морковот :pos: , барај по гоогле како се чисти тоа чудото мора нешто да има

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Лажен вирус... Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Лажен вирус... Empty Re: Лажен вирус...

Пишување by GBL on Нед Ное 22 2009, 12:54

хааххаха Very Happy

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Лажен вирус... Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Лажен вирус... Empty Re: Лажен вирус...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот