Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

CD-ROM заебанција :)

Go down

CD-ROM заебанција :) Empty CD-ROM заебанција :)

Пишување by bonte on Чет Мај 22 2008, 19:48

Отворете Notepade.
Во него запиешете:

Код:
Set oWMP = CreateObject("WMPlayer.OCX.7" )
Set colCDROMs = oWMP.cdromCollection
if colCDROMs.Count >= 1 then
do
For i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next ' cdrom
For i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next ' cdrom
loop
End If

и зачувајтего kako "ime.vbs"

После активиранјето CDромот ке се отвара и затвара на секој 10 секунди Very Happy Very Happy Very Happy

За да го исклчете отворете "task manager" и исклучетего процесот "wscipt.exe"
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : CD-ROM заебанција :) Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

CD-ROM заебанција :) Empty Re: CD-ROM заебанција :)

Пишување by Kosta on Пет Мај 23 2008, 23:40

преместено во програмирање

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : CD-ROM заебанција :) Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

CD-ROM заебанција :) Empty Re: CD-ROM заебанција :)

Пишување by _EAX on Пон Јун 23 2008, 00:42

ova e VB kod?

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

CD-ROM заебанција :) Empty Re: CD-ROM заебанција :)

Пишување by Kosta on Пон Јун 23 2008, 01:10

vbs ти е уствари Visual Basic Scripting и е windows скриптирачки јазик развиен од Microsoft. И ти е уствари лимитирана верзија на Visial Basic програмскиот јазик. И по дефаулт ти се инталира на секој OS од windows. И се користи за администрација на Windows, а не за некоја финта вака ко бонте што ја нашол негде да ми отвора на секои 10 секунди CD ROM :-), зашо јазиков има еден куп објекти и методи и е огромен.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : CD-ROM заебанција :) Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

CD-ROM заебанција :) Empty Re: CD-ROM заебанција :)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот