Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Индија: Шишање за студентите на сметка на владата

Go down

Индија: Шишање за студентите на сметка на владата

Пишување by najforumce on Сре Мај 14 2008, 04:53Владата на државата Џаркханд на север на Индија одлучила да запосли бербери и фризери, за на своите студенти да може да им приушти беспалтно шишање.

Премиерот Банду Тирки рекол дека голем број од студентите кои ги посетуваат државните школи се толку сиромашни што не можат да си приуштат редовно шишање.

Најавил вработување на околу 4 илјади фризери и бербери кои ќе им бидат достапни на студентите 3 дена во неделата. За овој план од државната благајна ќе треба да се издвојат 1 милион долари.

„Мораме образованието да го направиме достапно за сиромашните студенти, и да им дадеме мотивација да одат во школо“ - рекол Тирки.

Џаркханд е сиромашна племенска држава со 54% писмено население. Во цела Индија писмени се 65 % од населението.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот