Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Наскоро нелепливи гуми за џвакање

Go down

Наскоро нелепливи гуми за џвакање

Пишување by najforumce on Пет Мај 09 2008, 14:04Британска компанија која развива нелепливи гуми за џвакање кои едноставно се отстрануваат од ѓоновите, успеала да собере со 20 милиони долари за лансирање на својот нов производ.

Новиот финансиски прилив го донеле разни вложувачи меѓу кои треба да се истакне IP Group кој донирал дополнителен милион.

Денешните гуми за џвакање направени се од латекс кој е отпорен на времето и доста леплив.

Клин Гам додава на гумите за џвакање посебен полимер кој ги прави помалку лепливи.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот