Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кинезите го изработуваат наголемиот портрет на светот

Go down

Кинезите го изработуваат наголемиот портрет на светот

Пишување by najforumce on Сре Мај 07 2008, 03:21Три месеци траеше потрагата за совршена насмевка која ќе се најде на најголемата фотографија на светот. Портретот кој го изработува една кинеска печатница ќе биде готов на Денот на мајката кој во Кина се слави на 11 мај.

Портретот на насмевнатата мајка ќе биде поголем од фудбалско игралиште со големина од 9 илјади квадратни метри, а проектот ќе чини повеќе од 70 000 фунти. „Сакавме да пронајдеме совршена мајчина насмевка и поради тоа потрагата за вистинската траеше три месеци“, изјави директорот на компанијата која ја изработува фотографијата.

Работниците во печатницата која се наоѓа во градот Чонгинг велат дека тоа им е најголемата нарачка до сега. „Обично трошиме 2 тона хартија, но само за овој проект ни требаа 4,4 тони“, изјавил менаџерот на печатницата. Бидејќи сликата е преголема за да се печати во едно парче, прво ќе се изработат делови кои потоа ќе се спојат и така ќе го створат прекрасниот портрет.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот