Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Рекорден студ на Антарктикот

Go down

Рекорден студ на Антарктикот

Пишување by najforumce on Вто Апр 22 2008, 14:19Водата во морските длабочини на Антарктикот забрзано се лади наспроти глобалното затоплување, но не е јасно дали заладувањето ќе се прошири со помош на морските струи и со тоа ќе застане промената на климата, соопштиле денеска германските научници.

Во текот на неколку десетлетија, температурата на Јужното поларно море непрестајно растеше. Загревањето сега е застанато, а морето се лади, соопштил океанографот Еберхард Фарбах од Институтот Алфред Венегер во Бременхавен.

Сателитската снимка покажува дека ледената површина е поголема од секогаш. Дури во наредните години ќе се покаже дали падот на температурите е показател за нов тренд или станува збор само за издвоена појава, сметаат експертите во германскиот институт.

Од февруари до април, 58 научници престојуваа во Јужното поларно море за да ги истражуваат појавите за време на летниот период на Антарктикот.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот