Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by 1MM0rtalis on Нед Мар 09 2008, 13:36

Имате желба да го замените вашиот стар мобилен,скате нешто поново,но за жал немате доволно пари,доколку има вакви личности на форумов,може да пишат на оваа тема за најевтини и најповолни понуди за мобилни,и сите акцесорис кои одат со мобилните од мем.картички до полначи итн.
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by Goran - Gogo on Нед Мар 09 2008, 16:56

А може да продаваме мобилни?
Goran - Gogo
Goran - Gogo
Доцент
Доцент

Male
Pisces

Расположение : Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Sleepy
Треснал Глупости : 151
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by Jimmy on Нед Мар 09 2008, 17:13

Kaко да провериш каде ти е произведен мобилниот телефонот (колку е квалитетен)?


Притисни на следниве копчиња на твојот мобилен: *#06# и ќе ти се појави меѓународниот код за идентитет на мобилна опрема.

Потоа, провери ги седмата и осмата бројка од кодот: 123456789101112131415


* Доколку седмиот и осмиот број се 02 или 20, значи дека телефонот е произведен во Емиратите, односно е со многу лош квалитет.

* Доколки седмиот и осмиот број се 08 или 80, значи дека е произведен во Германија, што не е лошо.

* Доколку седмиот и осмиот број се 01 или 10, значи дека е произведен во Финска, што е одлично.

* Доколку седмиот и осмиот број се 00, значи дека е произведен во оригиналната фабрика на производителот, што значи дека е со најдобар квалитет.

* Доколку седмиот и осмиот број се 13, тогаш значи дека е произведен во Азербејџан, и е опасен по здравјето.
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by Jimmy on Нед Мар 09 2008, 17:17

мојов моб е произведен во Финска Very Happy
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by Ike on Нед Мар 09 2008, 17:28

Доколку седмиот и осмиот број се 01 или 10, значи дека е произведен во Финска, што е одлично.


Мене ми се 01

Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by 1MM0rtalis on Нед Мар 09 2008, 18:24

da gogo bas ovaa tema e za nabavka i prodazba na telefoni
normalno ako ima nekoj nekoja ponuda ili baranje neka go napise ako e raspolozen za novo telefonce
ce go dobie po najpovlna cena
a dokolku nekoj od clenovite saka da stavi
nekoja ponuda slobodno
inace jas nudam
Very Happy
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by 1MM0rtalis on Нед Мар 09 2008, 18:25

mojo se 00
fala bogu
inace ova IMEI broj
i da tocno e toa sto go kaza dzimi ama ne mora da znaci
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by Моника on Нед Мар 09 2008, 19:36

мојот е 00 и значи е директно од фабриката на Нокиа :yes:
Моника
Моника
...:::шмизла:::...

Female
Cancer

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2008-03-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by 1MM0rtalis on Пон Мар 10 2008, 11:51

pa pobaruvanja nekoi?
neso kartici polnaci ova ona:D
mobilni modeli?
1MM0rtalis
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by ~The Vampire~ on Пон Мар 10 2008, 21:43

мојот е 00 Smile
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Се што ви душа сака во врска со мобилните????? Empty Re: Се што ви душа сака во врска со мобилните?????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот