Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Магии

Go down

Магии

Пишување by Jimmy on Чет Фед 21 2008, 02:57

Верувате или не? Демек нели, некој да ти направи магија да се разболеш (пу, пу, не дај боже скраја да е), да се караш со партнерот/семејството, да се заљубиш во некого и слични работи. Старците викаат демек магии го фаќаат само оној кој верува во нив. Што муабети сте слушнале за ова? Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by MaX on Чет Фед 21 2008, 03:08

Хаха интересна тема.Јас само имам слушнато како настанале
магиите.
Наводно ко шетал Исус и видел некоја стара бабичка кај што
врти на некое стапче црн конец и ја прашал што прави.Бабичката
му рекла магии.И Исус и рекол дека си искрена секоја 100магија
ќе ти биде успешна.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by 1MM0rtalis on Чет Фед 21 2008, 17:37

хм види види и некое е добро е способно да создаде зло така да,,,,,,,,
no comment
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by The*Goddess on Пет Фед 22 2008, 02:53

Е ајдеееее магии,дај да не објаснувам многу зошто треба да се повторам од предходните теми...Не верувам а не ни постојат.А за тие што веруваат сето тоа им е една илузија,и се малку повеќе параноични.
avatar
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by 1MM0rtalis on Пет Фед 22 2008, 03:20

ама гледаш што пишува мах дека
исус дал дозвола за нив тоа ме чуди
нели мах?
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by SteelTemplar on Пет Фед 22 2008, 04:39

Хахахаха, магија ахахахахах
абе каква магија бе не постој магија. Magick=Магија-Магика..
-Магија е чири бу чири ба и ете ти купче париња.
-Магиката е Наука и Уметност за предизвикување Промени во согласност со Волјата.
(Објаснување: Мојата Волја е да го известам Светот за некои факти од моето знаење. Затоа земам "магиски оружја", перо, мастило и хартија; пишувам "инкантации" - овие зборови на "магиски јазик" т.е, она што можат да го разберат луѓето, кои сакам да ги подучам. Понатаму ги повикувам "духовите" како што се печатарите, издавачите, книжарите и така натаму и ги принудувам да ја пренесат мојата порака на овие луѓе. На тој начин, составувањето и дистрибуцијата е акт на МАГИКА со која предизвикувам Промените да се остварат во согласност со мојата Волја1).

СЕКОЈА сакана Промена може да биде постигната со примена на соодветен вид и степен на Сила на соодветен начин преку соодветна средина на соодветен предмет.
(Објаснување: Сакам да подготвам унца Златен Хлорид. Морам да земам соодветен вид на киселина, нитро-хидрохлорна и ниту една друга, во доволна количина и со соодветна Сила и да ја ставам во сад, кој нема да се скрши, да протече или да корозира, т.е кој нема да предизвика несакани резултати, со неопходна количина од Злато, итн. Секоја Промена има свои услови. Според нашата сегашна состојба на знаење и моќ некои промени не се можни во пракса; на пример, не можеме да предизвикаме затемнување на Сонцето, или да преобразиме олово во калај, или да создаваме луѓе од печурки. Но, теоретски е можно во било кој објект да се предизвика било каква промена за која тој објект е способен по природа; а условите се опфатени со гореспоменатиот постулат).

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by MaX on Пет Фед 22 2008, 04:46

Абе не шири телема на форумов.

За горниот пост што го оставив тоа е само приказна не верувам јас во
тоа :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by borisd on Пет Фед 22 2008, 20:34

Еднаш ми кажаа демек ми имале фрлено магија, да не сум можел женска да си фатам ЛООООООООООООООООООООООООЛ
слатко си се изнасмеав и другиот ден си фатив женска Very Happy:D:D:D:D
ГЛУПОСТИИИИИИИИИИИИИ!!!!!!!!!!!!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by SteelTemplar on Пет Фед 22 2008, 23:09

Не ширам телема туку сакам да кажам дека магија не постојт.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by MaX on Саб Фед 23 2008, 03:42

Се зезам бе брат не љутисе :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by Trco on Чет Мар 20 2008, 23:53

Ako se ljuti neka mu stojt Very Happy
avatar
Trco
Модератор
Модератор

Male
Leo

Треснал Глупости : 42
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by SteelTemplar on Пет Мар 28 2008, 05:24

да ве јадет крокодили

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магии

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот