Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

[ASP.NET] Икс-По

Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty [ASP.NET] Икс-По

Пишување by deXterche on Пон Јан 28 2008, 04:47

На кој му е досадно и има челични нерви нека го проба игричевo(Икс-По), ми требаат и тестери. Играте вие против компјутер (демек симулација на вештачка интелигенција правев). Ќе го усовршувам со тек на време (ако не завриши во некој фолдер како и многу проекти што сум ги почнал и останале недовршени). Сеуште може да се победи, сите цаки мислам дека ги затворив но ако најдете некој пишете.

Ако ви јави некој ерор при прво рановање само (Ctrl+F5) сесиите знаат да драпаат мадиња некогаш Smile
deXterche
deXterche
VIP
VIP

Male
Taurus

Треснал Глупости : 35
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.univerzum.uni.cc

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by Kosta on Пон Јан 28 2008, 05:12

Јас веќе те пофалив Smile, супер е, и браво уште еднаш Smile

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [ASP.NET] Икс-По Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by Kosta on Пон Јан 28 2008, 05:49

Секогаш на почеток ми ги дава овие комбинации ( и не можа да го тепа ме зеза Smile):

1.
X . .
. O .
. . .

2.
. . X
. O .
. . .

3.
. . .
. O .
X . .

4.
. . .
. O .
. . X

5.
. O .
. . .
. X .

6.
. X .
. . .
. O .

7.
. . .
X . O
. . .

8.
. . .
O . X
. . .

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [ASP.NET] Икс-По Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by deXterche on Пон Јан 28 2008, 15:03

Реков ќе стаам левели Smile
deXterche
deXterche
VIP
VIP

Male
Taurus

Треснал Глупости : 35
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.univerzum.uni.cc

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by Jimmy on Пон Јан 28 2008, 18:07

па стави
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by Александар on Пон Јан 28 2008, 18:12

браво братче, али коки во право е, еднаш и секогаш исто
Александар
Александар
Македонија

Расположение : [ASP.NET] Икс-По In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by deXterche on Пон Јан 28 2008, 19:21

Моментално е така, првиот чекор (во некој комбинации и вториот) се повторува. Гледам Коки добро ја простудирал Smile
Кога ќе се стаат левели (планирам 3 за почеток) ќе биде друга приказна (но тогаш пак ќе биде многу лесно) поголема рандомизација. Планирам да направам да памети претходни чекори на противникот па да ги блокира. За тоа подоцна
deXterche
deXterche
VIP
VIP

Male
Taurus

Треснал Глупости : 35
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.univerzum.uni.cc

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by Kosta on Пон Јан 28 2008, 20:33

deXterche напиша:Планирам да направам да памети претходни чекори на противникот па да ги блокира.

Matrix ?? 3x3

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : [ASP.NET] Икс-По Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by deXterche on Пон Јан 28 2008, 23:26

Абе сигурно ќе биде преку матрица но треба да смислам како ќе го изведам. Ако има некој идеа слободно нека пише
deXterche
deXterche
VIP
VIP

Male
Taurus

Треснал Глупости : 35
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.univerzum.uni.cc

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by Butterfly on Вто Фед 19 2008, 19:35

па не сакааа ми вика runtime error
Butterfly
Butterfly
One and only

Female
Aries

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : pomegu 4P
Ден на регистрирање : 2007-12-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

[ASP.NET] Икс-По Empty Re: [ASP.NET] Икс-По

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот