Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Go down

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Empty Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Пишување by Kosta on Нед Дек 02 2007, 19:05

Денес ја видо на on.net следнава слика:

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер 629FD25962FC514C84957A7DC528160E

Само едно мало инфо:

Чуден режим во Firefox е преведен од англискиот збор Quirks Mode. Тој збор е преведен од страна на тимот за локализација во Firefox

Трендо - сакаш да пријавиш bug за Mozilla - http://bugs.softver.org.mk/

Башка тоа дај предлог за зборот, како да се преведе, и истакни кратка елаборација за преводот. Секој има пристап до датотеките за локализација.

Сакам само да кажам дека е многу смешно и дебилно да се исмејуваш за превод на слободен софтвер.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Empty Re: Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Пишување by MaX on Пон Дек 03 2007, 08:08

Не се сложвам со то за слободен софтвер смеенје.Секој може да се смее со што сака.
Али Трендо ко Трендо од секое влакно ке направи фртома.
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Empty Re: Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Пишување by _EAX on Пон Дек 03 2007, 08:10

wtf is frtoma?

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Empty Re: Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Пишување by MaX on Пон Дек 03 2007, 08:13

Јаже за бодови врзвење или за бесење Very Happy:D
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Empty Re: Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Пишување by _EAX on Пон Дек 03 2007, 08:17

kazi ortoma be....hahah frtoma ne me zezaj

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 108
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Empty Re: Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Пишување by Kosta on Пон Дек 03 2007, 16:56

:ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj: :ljolj:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Empty Re: Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Пишување by MaX on Пон Дек 03 2007, 20:28

Убо де битно се разбравме Very Happy
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер Empty Re: Фајрфокс во земјата на чудата, Трендо во слободниот софтвер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот