Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal

Go down

Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal Empty Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal

Пишување by mile-sk on Пет Апр 16 2010, 20:57

Македонската хакерска група позната како HaCkErS_SkOpJe со сопствени програми нападнаа платежни картички на трансфер фирмата paypal.
Засега непознати програми кој сами си ги изработиле за соодветни напади им помогнало да блокираат 2500 платежни карти, и успеале да направат сопствен трансфер на нивна картичка.
Парите биле успешно повратени на картичките од каде биле и одземени.Ова не е прв напад од страна на Македонската група кој имаат направено големи штети и на компјутерските системи на фирмите кој тие ги одбрале да бидат на нивна цел.
Како главен на HaCkErS_SkOpJe се представува досега непознатиот Mr.HaCk_SkOpJe кој е тешко да биде и откриен, како што рекоа и интернет обезбедувачите на самата фирма paypal.
Покрај тоа што парите беа вратени од страна на paypal тие стравуваат дека тој напад ке се повтори.
Нивниот водач Mr.HaCk_SkOpJe оставил јасна порака: You took our money, but we will return and destroy you!!!
Што во превод значи: Вие ни ги зедовте нашите пари, но ние ке се вратиме и ке ве уништиме!!!

mile-sk
Почетник
Почетник

Male
Libra

Треснал Глупости : 3
Поени : 5
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-04-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal Empty Re: Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal

Пишување by GBL on Пон Апр 19 2010, 11:52

аахаха од кај излегоа па тие Хакерс Скопје ?

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal Empty Re: Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal

Пишување by mile-sk on Вто Апр 20 2010, 00:12

poznati se be...u timot se trojca Very Happy

mile-sk
Почетник
Почетник

Male
Libra

Треснал Глупости : 3
Поени : 5
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-04-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal Empty Re: Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal

Пишување by GBL on Вто Апр 20 2010, 20:20

ahaaahahahahaha 3 samo Very Happy

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal Empty Re: Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal

Пишување by mile-sk on Сре Апр 21 2010, 21:00

3 ali stvarno se dobri!!

mile-sk
Почетник
Почетник

Male
Libra

Треснал Глупости : 3
Поени : 5
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-04-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal Empty Re: Mакедонски хакери нападнаа платежни картички на paypal

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот