Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кина продолжува со цензура и блокирање на “Гугл“

Go down

Кина продолжува со цензура и блокирање на “Гугл“

Пишување by GBL on Сре Мар 31 2010, 18:16

Најмалку три кинески новинари се пожалиле дека нивните профили на Yahoo се хакирани, а страницата на пребарувачот “Гугл“ на кинески, остана блокирана само една недела откако американскиот пребарувач го напушти кинескиот сервер и се повлече од земјата.Ова се јасни знаци дека кинеската цензура на интернет, која особено беше актуелна во јануари продолжува и во текот на март.

Пребарувачот “Гугл“, уште во јануари најави дека ќе се повлече од кинескиот пазар, поради автоцензурата на која што се обврзаа кинеските фирми.

Минатата недела “Гугл“ се обиде да ги пренасочи сите пребарувања преку серверот во Хонг Конг, но кинеските власти го блокираа и овој пристап.

“Гугл“ за проблемите најпрво ја обвини својата сопствена програма за ревизија, но подоцна објасни дека проблемот настанал поради воведувањето на интернет заштити од страна на Кина.

Првите проблеми се појавија кога мобилните оператори на “Гугл“ беа делумно блокирани во Кина.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот