Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Гигс се враќа во репрезентацијата?

Go down

Гигс се враќа во репрезентацијата? Empty Гигс се враќа во репрезентацијата?

Пишување by GBL on Пет Мар 26 2010, 21:55

Еден од симболите на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс открива дека е можно да се врати во репрезентацијата на Велс.

Гигс се враќа во репрезентацијата? Img76504350

36-годишниот играч се повлече од националниот тим во 2007-та година, но призна дека не ја исклучува можноста повторно да го облчесе дресот на својата татковина. Неодамна слекторот на Велс, Џон Тоша, изјави дека на Велс му недостасуваат доволно креативни фудбалери и тоа би можело да го натера Гигс да размисли за својата одлука, особено откако националниот тим на својата земја нема да може да мета некое време на тешко повредениот талент на Арсенал, Арон Ремзи.

„Прво треба да зборувам за тоа со Џон Тошак и Сер Алекс Фергусон. НО во оваа фаза не би ја отфрлил таа идеја. Ќе треба да размислам сериозно, но не би ја исклучил таа можност.“ - вели ветеранот.

Велс стартува во евроквалифиакциите со гостувањето кај Црна Гора на 3-ти Септмеври, а на 8-ми Октомври ја пречекува Бугарија.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Гигс се враќа во репрезентацијата? Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот