Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

МАСОНИ !?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

МАСОНИ !?

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 04:44

....................................................
.................................................
.............................................
...................................
.............................. confused
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Пет Ное 23 2007, 17:53

Maсони?????
Нели тоа беа оние политичарине кои го контролираат светот и кои се вклучени во сите светски заговори, и како што ќе речат тие така се прајт во светов?
ахахахахахахахахаха
Ова само во книга го имат, и во мислењата на простиот народ.
Ми е мака сега да пишам, шо е како е, покасно че напишам..

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by MaX on Сре Ное 28 2007, 19:32

ОК имам слушано многу за овие Масони ај ве молам на некого ако не му е мака нека ми објасне што се како се тие Масони.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Kosta on Сре Ное 28 2007, 19:51

И јас незнам што се Масони ?!?!

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by bonte on Пон Дек 03 2007, 20:38

и јас не знам сто се масони?
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Jimmy on Пон Дек 03 2007, 21:04

епа еве кој се масоните
кликензи тука

п.с. коментар за тоа што го прочитавте
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Kosta on Пон Дек 03 2007, 21:12

ЗА МАСОНИТЕ - ДАЛИ СЛОБОДНИТЕ ЅИДАРИ СЕ ТАЈНО ДРУШТВО?

-Членовите се понекогаш изложени на дискриминација, што нивното вработување или приватен живот се доведуваат во прашање па затоа не сакаат да зборуваат за своето членување. Големата ложа не ги води ниту ги објавува листите на своите членови, и не ги објавува нивните имиња ниту детали без нивна дозвола. Во случаи кога Ќе се појави конфликт на интерси или кога масонеријата стане тема, масонот мора да пројави интерес.

БЕГАЈ ТРГДАЈТЕ МИ ГИ ОД ФОРУМ !!!
леле да ти ибам сектата !!!!

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Пон Дек 03 2007, 21:21

Секта? Немој бе коки некој че ти се смејт (јас на пример умрев од смеење)
Дај ми еден факт или шо и да е, дека масоните се секта. Барем еден факт дека се секта.

Јimmy, овде е пожелно мислењето, а не прочитај ваму, прочитај таму.
Иначе ГЛМ (Голема Ложа на Македонија ) официјално е основана во 2003 (мислам дека е таа година), а иначе масоните во мкд постоет уште во времето на Гоце Делчев и пред нив.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Kosta on Пон Дек 03 2007, 21:26

SteelTemplar напиша:Секта? Немој бе коки некој че ти се смејт (јас на пример умрев од смеење)
Дај ми еден факт или шо и да е, дека масоните се секта. Барем еден факт дека се секта.

Слободното ѕидарство претставува едно од најстарите светски духовни, неполитички и надрелигиозни братски здруженија, за кои меѓутоа, верата во Бога на кандидатот е основен предуслов за придружување.

Луѓето стануваат масони од различни причини. Некои поради семејна традиција, некои поттикнати и донесени од пријател или пак, едноставно, поради тоа што сакаат да се придружат кон братството понесени од неговиот универзализам дури и од обична човечка љубопитност кон мистичното здружение на слободните ѕидари. Без оглед на поводите, вистински член е оној кој ќе се определи за остварување на моралните цели на самоизградбата и човечната изгадба на моралната димензија во општествената заедница.

Оние кои стануваат активни членови и напредуваат во слободното ѕидарство го чинат тоа затоа што таа активност им се допаѓа и ги исполнува. Тие ги уживаат духовните предизвици и искрените пријателствата кои им ги нуди масонеријата.


ДОВОЛНО Е ДИКИ ??!?!

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Пон Дек 03 2007, 21:31

Ај вака. Шо е Секта?
Иначе за да станиш Масон, требит да вервиш во некој Господ. Масон ти е најголемиот верник (без разлика дали е Муслиман, христијан, будист....). Масоните било од која верска припадност вервот во Големиот Г (Господ), Градителот на светот, без разлика дали е тој Јехова, Алах, Буда...
Немат врска постот шо го напиша Коки. Тука кажвит дека тие се верници а не атеисти. Шо учит масонството и шо го прајт масонството да не е религија?
Масонтвото е УЧЕЊЕ. Какво учење? Че ви објаснам.
Значит според тебе коки ние сме секташи, муслиманине се секташи и така натаму.
Ај вака за да не дојт до забуна да објаснам шо се масони ок?

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Kosta on Пон Дек 03 2007, 21:35

За објаснување објасни се, мене тоа не ми смета Smile

Јас ти кажав од се што прочитав на страницата, се ме асоцира дека се секта.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Пон Дек 03 2007, 21:44

Ама прашав шо е секта според тебе кокичееееее
хихих

повели

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Kosta on Вто Дек 04 2007, 01:19

ахххх бе Дики сега ќе си играме на ти го, дај ми го Smile

Море Дики ако се религиозни не значи дека не се секта Smile

Секта е религиозна група или друга подгрупа и иде од француски збор што значи братство(како што се и масони кои се религиозно братство), оделно учење од верата.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Jimmy on Вто Дек 04 2007, 19:45

off topic:
абе Коста шо си запнал СЕКТА СЕКТА
немој ме плашиш ќе помислам дека си секташ
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Вто Дек 04 2007, 21:11

Kosta напиша:ахххх бе Дики сега ќе си играме на ти го, дај ми го Smile

Море Дики ако се религиозни не значи дека не се секта Smile

Секта е религиозна група или друга подгрупа и иде од француски збор што значи братство(како што се и масони кои се религиозно братство), оделно учење од верата.

Ако "Секта" според тебе е нешо лошо, значи и ти си Коки секташ, зато јас напишав христијани, муслимани и сите други религии, сите тие се секта. Значит масонството не е секта туку учење.


Еј Коки да ме частиш пиво зш вчера 2 сати пишев за да ти докажам кој се како се масониве и брат се убив од пишенње и стегнав send и се појави логирај се пак. Замисли шо фаца напрајв
хихихихих affraid

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Kosta on Сре Дек 05 2007, 01:22

OFF TOPIC: ххаха епа кратка е сесијата на логирање Smile. Затоа нека биде поука за другите кога ќе пишите голем пост паметно би било да си напраите copy пред да го пратите зашто можно е да ви истекла сесијата.

@Jimmy
Според тебе што е масонството ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Сре Дек 05 2007, 21:59

Коки ко че го напишам постов че сватите дека масониве не се секта и зш не се секта и зш е учење. Сеа неам време... поздрав од сите точки на триаголникот хихихихих

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Вто Дек 11 2007, 20:43

Слободни Ѕидари или Масони, се едно од најстарите духовни тајни друштва, кои според нив потекнуваат од времето на цар Соломон и со изградбата на Храмот на цар Соломон (пред околу 1600 години пред новата ера). Според нив, нивниот прв Мајстор бил Хирам Абиф кој го изградил духовниот храм на цар Соломон. Во масонеријата има 33 степени од кои 3 се најбитни. Првиот степен или степен на иницијантот "чирак". Тој е како необработен камен, и со помош на чеканот и длетото (волјата и разумот), каменот или иницијантот "чирак" станува посовршен и подготвен за следната постапка (степен), за вториот степен. Вториот степен или степен на "ученикот" на занаетот. Симбол на овај степен е смртта (костурската глава и двете коски). Кога ученикот ќе го помине овај степен тој "воскреснува" и се спрема за третиот и последен степен. Третиот степен е за Мајстор Масон... Масоните дават заклетви дека "тајната" нема да ја кажат на никој освен на неговиот "брат", само ако не е во прашање сигурнста на неговото смејство. масоните се тајно друштво заради нивното тајно, поздравување, тајните симболи и знаци на распознавање, тајните ритуали (кои дури и нив не им се јасни од каде потекнуваат). Тајните ритуали на првиот, вториот и третиот степе потекнуваат со нивната историја(демек). Хирам Абиф, првиот мајстор Масон, градителот на храмот на цар Соломон, е убиен од тројца браќа (зада им ја кажит тајната), и самотот негово убиство е вториот степен, а третиот степен или воскеснувањето е секако неговото воскреснување. Најголемата мистерија на ова браттво е како шо кажав, од каде потекнуваат, поврзаноста со човекот наречен Исус Христос (на грчки. Син на Кралот), темпларите, и другите тајни друштва кои се поврзани или градени според темелите на нивното учење. Секој нов инивијант или масон, треба да е верник во Бог, без разлика дали е христијан, будист, муслиман, католик... За масоните Бог е еден и тоа е градителот на светот, големиот Г. (нивниот симбол, шестар и лењир и на средина големото Г, кое би тебало да знчит Господ, God (G))...
Значит Коки ова е за тебе за да сватиш, дека масоните се религиозни то не значит дека се секта, разбери, учење и секта се два различни поими.
Во нивното учење познати и најважни се двата Столбови, Боас и Јахин, едниот значит темел а другиот утемелување (мислам дека беше вака ми е мака да побарам на интернет, шо значит ова го пишам од мое знаење хихихих)
двата столбови можат да се најдат во мистериозната Розлинска Капела. Таа е градена во 1446та година од страна на сер Вилијам Сент Клер. Како шо кажав во оваа капела се двата столбови Боас и Јахин, исто така има и нејасни декорации од фрески на кои некои (повеќето или сите) потсеќаат на масонеријата.
Ај некој збор за новиот континент Америка.
Америка без сомневање е масонска држава или држава изградена од масони. Со потпишувањето со декларацијата за независност во јули 1776та, се раѓа нва држава Соединетите Американски Држави. Поголем дел од 56те потписниците на овај документ се масони. Најпознат е Бенџамин Френклин. Кипот на слободат е подарок од француските масони. Во едната рака има факел, а во другата книга. Факелоти книгата имаат едно исто значење, а тоа е Свтлината или Просветлувањето, на англиски illuminating, а на латински illuminati што е еднакво на масони. Доларот е целиот со масонски знаци (посбно банкнотата од еден долар). скоо сите иаме видено банкнота од еден долар, но немаме заприметен шо имат на него и то шо е на таа банкнота незнајме шо значит. Од леата страна на оваа банкнота има пирамида со the allseeying eye, или окото на Ра, Господ. Околу пирамидата на латински е напиано Annuit Coeptis (господ во кој веруваме (мислам дека то значит)) и novus ordo seclurum (нов светски поредок, ама не таков ветски поредок како шо е напишано во книгине шо перет мозок оние книги со заговори и триста глупости.) Е сега ао имате еден долар околу пирамидата и буквите нацртајте давидова ѕвезда. На секој агол од давидовата ѕвезда (давид татко на крал соломон и прв крал на еверите) имат по една буква. MASON. Потоа на десниот дел од доларот имат орел со маслиново гранче во едната рака, а во другата рака стели. Над него имат дзвезди кои се наредени како давидва ѕвезда. Маслиновото гранче на доларот имат тринаесет лисја. Избројте ги стрелите и че видите дека имат 13 стрели. Избројте ги ѕвездите и пак че видите деа имат 13 ѕвезди. Интересно...
Во момнетов не ми теквит нишо друго освен да ве прашам едно прашање... Дали во Македонија имат/ло Масони, ако имало кој биле, шо биле....
толку о мене сега за сега...

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by MaX on Вто Дек 11 2007, 21:06

SteelTemplar напиша:Слободни Ѕидари или Масони, се едно од најстарите духовни тајни друштва, кои според нив потекнуваат од времето на цар Соломон и со изградбата на Храмот на цар Соломон (пред околу 1600 години пред новата ера). Според нив, нивниот прв Мајстор бил Хирам Абиф кој го изградил духовниот храм на цар Соломон. Во масонеријата има 33 степени од кои 3 се најбитни. Првиот степен или степен на иницијантот "чирак". Тој е како необработен камен, и со помош на чеканот и длетото (волјата и разумот), каменот или иницијантот "чирак" станува посовршен и подготвен за следната постапка (степен), за вториот степен. Вториот степен или степен на "ученикот" на занаетот. Симбол на овај степен е смртта (костурската глава и двете коски). Кога ученикот ќе го помине овај степен тој "воскреснува" и се спрема за третиот и последен степен. Третиот степен е за Мајстор Масон... Масоните дават заклетви дека "тајната" нема да ја кажат на никој освен на неговиот "брат", само ако не е во прашање сигурнста на неговото смејство. масоните се тајно друштво заради нивното тајно, поздравување, тајните симболи и знаци на распознавање, тајните ритуали (кои дури и нив не им се јасни од каде потекнуваат). Тајните ритуали на првиот, вториот и третиот степе потекнуваат со нивната историја(демек). Хирам Абиф, првиот мајстор Масон, градителот на храмот на цар Соломон, е убиен од тројца браќа (зада им ја кажит тајната), и самотот негово убиство е вториот степен, а третиот степен или воскеснувањето е секако неговото воскреснување. Најголемата мистерија на ова браттво е како шо кажав, од каде потекнуваат, поврзаноста со човекот наречен Исус Христос (на грчки. Син на Кралот), темпларите, и другите тајни друштва кои се поврзани или градени според темелите на нивното учење. Секој нов инивијант или масон, треба да е верник во Бог, без разлика дали е христијан, будист, муслиман, католик... За масоните Бог е еден и тоа е градителот на светот, големиот Г. (нивниот симбол, шестар и лењир и на средина големото Г, кое би тебало да знчит Господ, God (G))...
Значит Коки ова е за тебе за да сватиш, дека масоните се религиозни то не значит дека се секта, разбери, учење и секта се два различни поими.
Во нивното учење познати и најважни се двата Столбови, Боас и Јахин, едниот значит темел а другиот утемелување (мислам дека беше вака ми е мака да побарам на интернет, шо значит ова го пишам од мое знаење хихихих)
двата столбови можат да се најдат во мистериозната Розлинска Капела. Таа е градена во 1446та година од страна на сер Вилијам Сент Клер. Како шо кажав во оваа капела се двата столбови Боас и Јахин, исто така има и нејасни декорации од фрески на кои некои (повеќето или сите) потсеќаат на масонеријата.
Ај некој збор за новиот континент Америка.
Америка без сомневање е масонска држава или држава изградена од масони. Со потпишувањето со декларацијата за независност во јули 1776та, се раѓа нва држава Соединетите Американски Држави. Поголем дел од 56те потписниците на овај документ се масони. Најпознат е Бенџамин Френклин. Кипот на слободат е подарок од француските масони. Во едната рака има факел, а во другата книга. Факелоти книгата имаат едно исто значење, а тоа е Свтлината или Просветлувањето, на англиски illuminating, а на латински illuminati што е еднакво на масони. Доларот е целиот со масонски знаци (посбно банкнотата од еден долар). скоо сите иаме видено банкнота од еден долар, но немаме заприметен шо имат на него и то шо е на таа банкнота незнајме шо значит. Од леата страна на оваа банкнота има пирамида со the allseeying eye, или окото на Ра, Господ. Околу пирамидата на латински е напиано Annuit Coeptis (господ во кој веруваме (мислам дека то значит)) и novus ordo seclurum (нов светски поредок, ама не таков ветски поредок како шо е напишано во книгине шо перет мозок оние книги со заговори и триста глупости.) Е сега ао имате еден долар околу пирамидата и буквите нацртајте давидова ѕвезда. На секој агол од давидовата ѕвезда (давид татко на крал соломон и прв крал на еверите) имат по една буква. MASON. Потоа на десниот дел од доларот имат орел со маслиново гранче во едната рака, а во другата рака стели. Над него имат дзвезди кои се наредени како давидва ѕвезда. Маслиновото гранче на доларот имат тринаесет лисја. Избројте ги стрелите и че видите дека имат 13 стрели. Избројте ги ѕвездите и пак че видите деа имат 13 ѕвезди. Интересно...
Во момнетов не ми теквит нишо друго освен да ве прашам едно прашање... Дали во Македонија имат/ло Масони, ако имало кој биле, шо биле....
толку о мене сега за сега...


Се слагам за парата(1 долар) го имам видено тоа.А од кој факти се сиве овие работи??Све што имет "Масоните" се само приказни и све што ке видет е знак нивни како на Монти Пајтон
Брајаново житие со чевелот сцената ако ти текнува..Дали можеш ти или било кој "масон" да ми кажете
колку знаци имет???Пр. христијниве имет еден крстот така.Не мојте пошо све е "масонско".Утре заутре нешто јас со ќе нацртам ќе испадне
масонско или знакон на Windows ќе испадне дека е масонски.Мислам све ок си вервет во нешто(ништо),
приказни Соломон темплари мемплари.Не е ич сврзано сево ова.
Да беат тие тајно друштво немаше јас и ти да знаеме за нив,така !?
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Kosta on Сре Дек 12 2007, 02:04

Max знаеш колку си во право. МНОГУУУУУУУУУУУУУУУУУ Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Сре Дек 12 2007, 02:18

Епа вака са Макс. Ако се слагаш за парата, зш прашвиш од кае факти дека постоет и дека не имсе измислени прикани?Факти имат милијарди брат само некој не сакат да знајт дека се реалност. За шо сакаш факт ќе ти кажам. Еве ти еден факт (не е масонски). Исус Христос ко го однеле на судење, на празникот на евреите, нели биле двајца. Едниот е Исус Христос спасителот и кралот на вреите, адугиот бил "обичен разбојник" кој се викај Исус Варава. Е сеа Исус Хрстос на грчки значит син на кралот... нели Исус е од потекло од кралеви, Давид, Соломон...
А Исус Варава на старарохебрејски (значит правилниот јазик на евреите и на местото на кое се дешавале тие работи) значит, Вар=син, а ава=татко, нешто повисоко д татко. Народот на кој Исус го одбрал? Значит како шо е овај факт така брат денес ништо да не чудит. А ако сакаш да ти се поврзет работиве, земи читни нешо за ова шо сакаш читни, посебно за масони, посебно за темплари, прочитај ја библијта, и сети се на ова шо го напишав, тогаш че с прајме муабет. А како шо кажав во претходниот пост, тие се тајно друштво заради тајните симболи, тајните позравувања.... Ај кажи ми сеа уште не ти е јасно?

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by bonte on Сре Дек 12 2007, 03:03

diki jas bi te podrzal ali mi e maka da citam Very Happy
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by MaX on Сре Дек 12 2007, 15:26

Вака за парата работите се нашле тамо и овие еј ај ова ќе е наш знак и така сите
знаци ги бендисале и еве ова ќе е Масонски и овај и овај и овај и овај и овај....
А шо потреба да читам приказни кога нема факти немаат докази никакви.
Какао што ми имат кажано еден другар на некој му треело кола да си купит и
напишал книга Very Happy
Ова е претеризам вејќе нема ама никаква смисла.Со знаците со пиратите што
имам слушнато па и со крстоносната војна.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Сре Дек 12 2007, 17:08

Абе макс појче на противење ми изгледат ова. А кој требело кла да си купит Писателот на вакви книги?
А ако е без пари книгата тогаш е перење на мозок. Или пак ти читаш книги шо се без пари а? Кажи ми кај имат такви за да знам кај да барам. сите шо пишет вакви книги се влезени вдупка.

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by SteelTemplar on Сре Дек 12 2007, 17:18

MaX напиша:Вака за парата работите се нашле тамо и овие еј ај ова ќе е наш знак и така сите
знаци ги бендисале и еве ова ќе е Масонски и овај и овај и овај и овај и овај....
А шо потреба да читам приказни кога нема факти немаат докази никакви.
Какао што ми имат кажано еден другар на некој му треело кола да си купит и
напишал книга Very Happy
Ова е претеризам вејќе нема ама никаква смисла.Со знаците со пиратите што
имам слушнато па и со крстоносната војна.


Ам брат ај ако се нашле таму знаците кажи ми дали е ова коинциденција? или за тебе за овие работи се е коинциденција?
http://img134.imageshack.us/img134/4912/dscf1483sh8.jpg
еве усште една
http://docmarquispubs.tripod.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/mason_great.gif
И ова е коинциденција???????????????????????????????????????????

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: МАСОНИ !?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот