Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

“Фините дами“ полесно до брак

Go down

“Фините дами“ полесно до брак Empty “Фините дами“ полесно до брак

Пишување by GBL on Пон Мар 15 2010, 20:29

Жени кои први приоѓаат и кои се веднаш расположени за сексуални игри - да, мажите тоа го сакаат, но како авантура за една вечер или додека фантазираат. За брак одбираат поинакви жени, тврди Лиса Дејли, стручњак за врски и авторка на книгата “Stop getting dumped!“.

“Фините дами“ полесно до брак Howtogetmarried455

Таа во своите истражувања интервјуирала голем број на мажи и ги извела следниве заклучоци, кои се надеваме дека ќе ви помогнат што побрзо да го изговорите судбоносното “да“.

Не заборавајте на своите потреби

Мажот ужива во љубовта, нежностите и вниманието кое жената му го посветува, но тоа не значи дека поради тоа таа треба да заборави на себе си. Мажите сакаат и нивната партнерка да има свој живот, да внимава на својот изглед, да има успешна кариера, исполнет социјален живот и желба за забава и уживање. Затоа жени, не заборавајте на себе си, туку живејте исполнет живот без разлика дали имате или немате маж покрај себе.

Бидете плен, не ловец

Многу полемики и истражувања се посветени на тоа кој всушност треба да пријде прв но вистината е, како што и самите мажи тврдат, дека тие сакаат да ги “ловат“ жените и тоа нема изгледи да се промени. Лиса Дејли смета дека жените никогаш не треба да го прават првиот чекор, затоа што ако жената е онаа која “лови“, тогаш таа нема да знае дали му се допаѓа на мажот или тој само од пристојност не ја одбива.

“Фините дами“ полесно до брак Howtogetmarried455-2

Бидете фина и културна дама

На почетокот на врската, додека парот се запознава, жената не треба да биде вулгарна и непристојна. Тоа е дозволено дури откако ќе помине извесно време, односно откако партнерите подобро ќе се запознаат. Лиса тврди дека и допирите на јавно место се недозволени на почетокот од врската. Нив може да ги практикувате дури откако вистински ќе се зближите. Но, и тогаш треба да бидете дискретни.

Почекајте со сексот

Не до првата брачна ноќ, но секако не и веднаш на почетокот од врската. Дејли препорачува во сексуални односи да се впуштите кога ќе помине барем еден месец од почетокот на врската, затоа што стапувањето во сексуални односи е значаен чекор во односнот на двајца луѓе со кој трајно се менува текот на врската.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : “Фините дами“ полесно до брак Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот