Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Робињо: Кога губи Реал, секогаш се критикуваат странските фудбалери

Go down

Робињо: Кога губи Реал, секогаш се критикуваат странските фудбалери Empty Робињо: Кога губи Реал, секогаш се критикуваат странските фудбалери

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Саб Мар 13 2010, 03:18

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Робињо вели кога на Кралскиот клуб не му оди добро, секогаш се критикуваат странските фудбалери.


Робињо: Кога губи Реал, секогаш се критикуваат странските фудбалери Robinjo-kj-k


Робињо застана во одбрана на Кака кој е мета на критики по разочарувачката елиминација на Реал Мадрид од Лигата на Шампионите.
"Кака е спектакуларен фудбалер, еден од најдобрите во светот. За жал, кога работите во Реал Мадрид не се добри, се критикуваат странските фудбалери" - смета Робињо.
"Тоа ми се случи мене и на сите странски фудбалери кои се таму".
"Но сигурен сум дека Кака ќе се врати на врвот и ќе има многу успех со Реал Мадрид".
"И се надевам дека заедно со мене тој ќе експлодира на Светското првенство во Јужна Африка доколку бидеме дел од репрезентацијата".
Бразилскиот фудбалер не ја крие желбата дека посакува долго да го носи дресот на Сантос, иако во моментов игра како позајмен играч од Манчестер Сити.
"Тоа беше вистински избор, сега сум добар и физички и ментално".
"Се надевам дека ќе продолжам така до крајот на мојот престој во Сантос".
"Мојата намера е да останам тука уште долго, се надевам дека бордот ќе го реши тоа".
"Можете да погледнете во моето лице и ќе ја забележите желбата да останам во клубот" - заврши Робињо.
BuDaLoTo_DeTe_
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение : Робињо: Кога губи Реал, секогаш се критикуваат странските фудбалери Daring
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот