Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лука Tони ветува голови за Рома

Go down

Лука Tони ветува голови за Рома Empty Лука Tони ветува голови за Рома

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Саб Мар 13 2010, 03:15

Лука Тони ветува дека ќе постигне доволно голови за да ја увери Рома целосно да го откупи неговиот договор од Баерн Минхен.


Лука Tони ветува голови за Рома Toni-menezпаузата поради повреда, Тони се врати на терените на дуелот против Милан и го одигра второто полувреме.
Најверојатно тој ќе биде стартер на дуелот против Ливорно овој викенд, тој веќе има постигнато седум гола против овој клуб во неговата кариера.
Тони беше запрашан за целите кои ги има до крајот на сезоната.
"Доколку сакам да одам во Јужна Африка ќе мора да постигнувам голови за Рома" - вели Тони.
"Се надеваме дека ќе го добиеме дербито, ќе финишираме во топ три и ќе го освоиме Купот на Италија. И пред се, се надевам дека Рома ќе ме откупи целосно од Баерн Минхен".
Лука Тони се надевал дека ќе игра со Тоти, но капитенот на Римската Волчица има проблеми со повредите.
"Кога дојдов тука се надевав дека ќе играм со Франческо. Одиграв само еден натпревар со Мирко Вучиниќ, но благодарение на него постигнав два гола".
"Тој не игра 90 минути на исто ниво, но може да ја направи разликата" - изјави Тони.
BuDaLoTo_DeTe_
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение : Лука Tони ветува голови за Рома Daring
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот