Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Доаѓа 3D "Волшебникoт од Оз"

Go down

Доаѓа 3D "Волшебникoт од Оз"

Пишување by GBL on Пет Мар 12 2010, 20:19

Филмската приказна на Френк Баум за Дороти, страшилото, лавот и лименката чија прва верзија е снимена во далечната 1939 година, наскоро ќе добие нова верзија.Студиото Ворнер планира да ја модернизира приказната за Волшебникот од Оз, а моментално се двоуми помеѓу две сценарија, пишува Телеграф. Според првото сценарио, Дороти останува иста, додека второто сценарио во Оз ја носи внуката на Дороти.

Инаку, првата филмска верзија ја режираше Виктор Флеминг, а во главната улога се појави Џуди Гарланд. Своевремено, филмот беше номиниран за Оскар за сценографија, специјални ефекти, камера и најдобар филм, а освои Оскар за музика и најдобра оргинална песна "Over The Rainbow".

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот