Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кога вољата е посилна од хендикепот..

Go down

Кога вољата е посилна од хендикепот.. Empty Кога вољата е посилна од хендикепот..

Пишување by GBL on Пет Мар 12 2010, 20:14

Еве една необична спортска приказна. Суџит Сали е тајландски боксер кој е слеп, но неговиот хендикеп кој го има уште од раѓање, не го спречил со напорни тренинзи и помош од семејството да застане во рингот.

Кога вољата е посилна од хендикепот.. Tb

Уште од дете, Суџит Сали сакал да биде како неговиот татко кој бил борец во Мау Таи, но бил спречен од слепилото кое гоима од раѓање. Неговата кариера започнала во 2008 година, а Тајланѓанецот има пет победи од шест мечеви.

Суџит заработува помалку од 50 долари од меч, а неговите противници мораат да стават превез околу очи за борбата да биде фер.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Кога вољата е посилна од хендикепот.. Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот