Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Медведев повика Шведска да ги испорача чеченските бунтовници

Go down

Медведев повика Шведска да ги испорача чеченските бунтовници

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:32

Рускиот претседател Дмитриј Медведев ја обвини Шведска дека пружа засолниште за „чеченските бандити“ и повика да бидат испорачани во Русија.„Тоа се бандити кои, за жал, најдоа засолниште во Шведска, и над кои се надевам дека, ќе биде продолжена работата во рамки на договорот што го потпишаа државните обвинителства на нашите земји“, изјави Медведев.

Тој изрази очекување за конструктивност од страна на Шведска во врска со ова прашање.

Шведска веќе неколку години одбива на Русија да и испорача двајца чеченски бунтовници кои се осомничени за тероризам, обид за убиство и киднапирање, објавува Асошиејтед Прес.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот