Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Бекам ќе се врати на Олд Трафорд но во дресот на Милан

Go down

Бекам ќе се врати на Олд Трафорд но во дресот на Милан Empty Бекам ќе се врати на Олд Трафорд но во дресот на Милан

Пишување by GBL on Сре Мар 10 2010, 17:04

Дејвид Бекам ќе се врати денеска на својот поранешен стадион „Олд Трафорд“ во но дресот на Милан како дел од реванш натпреварот од Лигата на шампиони помеѓу Манчестер Јунајтед и Милан.

Бекам ќе се врати на Олд Трафорд но во дресот на Милан Get

Првиот натпревар на „Сан Сиро“ во Милано заврши 2:3 за домаќинот Милан.

За Манчестер нема да настапи Вес Браун поради повреда а исто така нема да настапат и Рајан Гигс и Мајкл Керик но Вејн Руни ќе биде подготвен за настап.
Манчестер Јунајтед до сега никогаш не биле елиминирани откако победиле на гости во првиот натпревар.

Од друга страна пак Милан е последниот тим кој го елиминирал Манчестер Јунајтед во нокаут фазата и тоа на „Олд Трафорд“ во февруари 2005 година.

Во вториот натпревар Реал Мадрид на „Сантиаго Бернабе“ во Мадрид ќе го пречека Олимпик Лион. Олимпик Лион во февруари со 1:0 го победи Реал Мадрид на „Стад Жерлан“ во Лион. Единствениот гол го постигна Жан Макоун.

Карим Бензема поради повреда на препоните нема да настапи против својот поранешен тим а најверојатно ќе биде заменет од Гонзало Игуаин додека пак Гути и Рафаел ван дер Варт се фит и спремни да го одиграат реванш натпреварот.

Микел Бастос нема да настапи за Лион а под знак прашалник се Лисандро Лопез и Али Сисоко.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Бекам ќе се врати на Олд Трафорд но во дресот на Милан Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот