Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ЏМ повлекува возила поради проблеми со серво управувачот

Go down

ЏМ повлекува возила поради проблеми со серво управувачот Empty ЏМ повлекува возила поради проблеми со серво управувачот

Пишување by GBL on Вто Мар 02 2010, 17:07

Американската автомобилска компанија „Џенерал моторс“‘ЏМ ќе повика 1,3 милиони возила во Северна Америка на вонреден сервис поради можни проблеми со серво управувачот.

ЏМ повлекува возила поради проблеми со серво управувачот Img48680846

Можни проблеми се констатирани кај 1,3милиони возила на компаниите-ќерки на ЏМ, Шевролет и Понтијак.

Досега во ЏМ се соочуваат со околу 1.100 примери во кои на автомобилот целосно му откажале механизмите на серво управувачот.

Со тој дефект, во текот на истрагата, се поврзуваат 14 автомобилски несреќи во кои потешко е повредено едно лице.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : ЏМ повлекува возила поради проблеми со серво управувачот Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот