Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

IT вицеви

Go down

IT вицеви Empty IT вицеви

Пишување by Kosta on Пон Ное 12 2007, 03:03

Ај да си се реметиме, некој IT виц да си кажиме Very Happy

Еве неколку од мене:

1.
Програмерка пополнува формулар:
Брачен статус: Разведена
Причина: DEVICE NOT FOUND Smile

2.
Ова ќе го кажете при дипломирање Very Happy
КОМПЈУТЕРСКА ЗАКЛЕТВА:

“Под вкрстени тастатура и маус
со гордо кренат монитор
во името на матичната плоча
се колнам дека:
при здрав RAM и чист HARD DISK
нема да ме декодираат
и ако ме декодираат
нема да ме форматираат“

:programiram:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : IT вицеви Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Kosta on Пон Ное 12 2007, 03:17

Шетаат двајца програмери по улица и гледаат едно симпатично девојче и едниов му вика на другиов:

-Види каков "Properties" има девојчево.

А пак другиов му вика:

- Да, меѓутоа е "Read-Only"

:ljolj: :ljolj:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : IT вицеви Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by fiko-mk on Пон Ное 19 2007, 15:31

Си биле два компјутера,едниот бил склопен у Тајван,а другиот бил многу дигнат пошто е до DELL
fiko-mk
fiko-mk
Капетан
Капетан

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 139
Поени : 1
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Скопје
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:04

Што вика програмер кога ќе му ослабе видот?
- Слаба ми е графичката
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:05

Информатичарска клетва:
- Да даде господ, жена ти да е open source!
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:06

Тато како сум се родил??- прашува синот.
-Добро сине, знаев дека кога тогаш ќе ми го поставиш ова прашање. Еве како се случи тоа.
Тато и мама малку беа на chat, па потоа следеше copy/paste, на нашите слики.
Потоа преку e-mail договоривме состанок. Се најдовме во cyber café,
малку поразговаравме па отидовме во WC.
Потоа, мама направи неколку
download-ди со memory stick- от на тато. Кога тато беше подготвен за
up-load приметивме дека немаме firewall.
Но, веќе беше доцна за undo а ни delete веќе не помогна.
Девет месеци подоцна вирусот веќе делуваше….


Последната промена е направена од Jimmy на Пон Мар 03 2008, 21:09. Мислењето е променето 4 пати.
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:07

Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не фала
После ова програмерот си вика во себе:
„Хмм, чудно, стандардните драјвери не ги прифаќа !!
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:07

КЛЕТВИ::
Да ти пишува Press any key, кога тастатурата ќе ти е расипе!
Да ти пишува Click here, кога маусот ќе ти се расипе!
Дај боже сите кулери топло да ти дуваат. Surprised


Последната промена е направена од на Вто Ное 20 2007, 15:41. Мислењето е променето 1 пати
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Kosta on Вто Ное 20 2007, 05:10

 И оди синчето кое е по компјутерите на мајката:
- Мамо, јас download-иран сум?
- Не сине, ти си роден!

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : IT вицеви Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:10

Оди програмер на бензинска и му вели на продавачот:
- Ве молам наточете ми гориво!
-Каков 95 или 98?
-Што? Зарем немате XP!!!?
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Jimmy on Вто Ное 20 2007, 05:27

Студент му вели на татко му:
- Јас решив... Го напуштам ФЕИТ, доста ми е од овие 10 години, запишувам медицина. Таткото одговара:
- Ти како сакаш, јас и дедо ти остануваме.
Jimmy
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Vase on Вто Јан 08 2008, 04:09

Информатичар доживеал бродолом и се нашол на пуст остров.
Шест месеци никој не поминал. И тогаш едно сабајле отвора очи и гледа раскошна плавуша со големи цицки како стои пред него.
- Ајде пакувај се одиме кај мене од другата страна на островот.
Кога таму што да види. Голема куќа, фрижидер, телевизор, базен...
- Ај оди избањај се и дојди.
Се бањал овој цел саат, излегува среќен, а плавушава го пречекува и го откопчува бекинито:
- А сега ќе добиеш нешто што не си го правел 6 месеци...
- Ај не зезај, имаш и интернет!Жената го чека својот маж програмер кој се враќа од работа...
- Здраво душо, се логирам.
-Што мислиш за нова перална мажу?
-Internal error, Out of resources.
-Дај ми ја кредитната картица, сакам да одам во шопинг.
-Sharing violation, access denied...
-Ме сакаш ли како компјутерот или ти служам само за забава?
-Too many parameters...
-Погрешив што се омажив за тебе!
-Data type mismatch...
-Ти си тотално луд!!
-...by default.
-Што е со твојата плата?
-File in use. Try Again later.
-Што се случило сабајлево со колата?
-System is unstable. Press CTRL+ ALT +DEL to reboot.
-Сакаш ли уште малку вино?
-File system is full.
-Што мислиш за мојата фамилија?
-Unknown virus.

Како ќе препознаеш лош програмер?
Излижано му е копчето esc.

Доаѓа програмер на бензиска станица и бара да му се наточи бензин.
Продавачот го прашува:
Сакате 95 или 98?
Што зар немате XP?

Што вика програмер кога се дави?
F1, F1, F1, F1...

Како програмер се качува на 12 кат со лифт?
Притиска на 1-ви, притиска на 2-ри и бара кај е Enter
Vase
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение : IT вицеви Amused
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by bonte on Сре Мај 21 2008, 02:34

There are only 10 kinds of people in this world: those who know binary and those who don't.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
A man is smoking a cigarette and blowing smoke rings into the air. His girlfriend becomes irritated with the smoke and says, "Can't you see the warning on the cigarette pack? Smoking is hazardous to your health!"

To which the man replies, "I am a programmer. We don't worry about warnings; we only worry about errors."
---------------------------------------------------------------------------------------------------
A computer science student is studying under a tree and another pulls up on a flashy new bike. The first student asks, "Where'd you get that?"

The student on the bike replies, "While I was studying outside, a beautiful girl pulled up on her bike. She took off all her clothes and said, 'You can have anything you want'."

The first student responds, "Good choice! Her clothes probably wouldn't have fit you."
---------------------------------------------------------------------------------------------------
IT вицеви Comic
---------------------------------------------------------------------------------------------------
WINDOWS: Will Install Needless Data On Whole System
IBM: I Blame Microsoft
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Q: Some people claim they hear the voice of God. Is this true?
A: They are much more likely to receive e-mail.
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : IT вицеви Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

IT вицеви Empty Re: IT вицеви

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот